Rozstrzygnięcie konkursów

Obchody Dnia Dziecka w naszej szkole rozpoczęły się od ogłoszenia wyników i wręczenia nagród uczniom biorącym udział w konkursach.

W konkursie plastycznym pt. „Strażak nasz przyjaciel”
I miejsce zajęła Emilia Gogolok
II miejsce – Filip Kluczny i Agata Kochanek
III miejsce – Martyna Cebulla

W konkursie wiedzy pożarniczej
I miejsce z wynikiem 100% zajął Noe Kutz
II miejsce – Michał Szenawa
III miejsce – Dawid Anioł i Sławomir Krawczyk

W konkursie „Gryfne gołdki”
I miejsce – Karol Kania
II miejsce – Jan Milek
III miejsce – Agata Kochanek

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach!!!

Pokaz Strażacki

Następnie na boisku odbył się pokaz strażacki z udziałem strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotnikach. Uczniowie mieli okazję m. in.: zobaczyć specjalistyczny sprzęt, poznać zasady udzielania pierwszej pomocy, użyć węża strażackiego a najmłodsi przejechać się na gokarcie  omijając przeszkody.

Dzień Nauki

Korzystając ze sprzętu, otrzymanego w ramach projektu Kreatywna Opolszczyzna, zorganizowany został następnie Dzień Nauki. Uczniowie poszczególnych klas odwiedzali kolejne stacje, gdzie byli świadkami wspaniałych doświadczeń, przygotowanych przez starszych kolegów i nauczycieli. Zaprezentowane zostały roboty i ich możliwości. Uczniowie pracowali z małym Ozobotem oraz zestawem klocków lego Mindstorms. Mieli również okazję poćwiczyć swoje umiejętności językowe, zagrać w kalambury czy gry planszowe. Nie zabrakło też zabaw ruchowych. Ten dzień zapadnie na długo w naszej pamięci.