Konkurs ortograficzny

Język polski to język trudny i wymagający, a opanowanie zasad pisowni i ich przestrzeganie coraz częściej sprawia dzieciom trudności. Warto więc pracować nad poprawą umiejętności językowych i motywować uczniów do pracy, do podnoszenia poziomu, sprawdzania się i zdrowej rywalizacji.
W naszej szkole od wielu lat organizowany jest Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich, na którym dzieci mogą sprawdzić swoją wiedzę, w konfrontacji z kolegami z innych szkół. W tym roku odbyła się już XII edycja konkursu, a wzięli w niej udział uczniowie wyłonieni na etapie szkolnym – dwoje uczniów z każdej placówki. Uczestnicy mieli do wykonania dziewięć zadań o różnym stopniu trudności. Musieli wykazać się nie tylko znajomością zasad ortograficznych, ale też umiejętnością logicznego myślenia, rozwiązywania zagadek, układania wyrazów i zdań, dekodowania. Poziom wiedzy okazał się być bardzo wyrównany, a różnice punktów niewielkie. Po sprawdzeniu prac, komisja wyróżniła trzech spośród dziesięciu uczestników, a więc Mistrza Ortografii Gminy Prószków, którym został Mateusz Tomechna z ZSP w Złotnikach, II miejsce – Kacper Pierskała i III miejsce – Alan Serafin, obydwaj chłopcy z PSP w Ligocie Prószkowskiej.
Gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczniom, którzy zakwalifikowali się do etapu gminnego. Tak trzymajcie i nie obniżajcie poprzeczki! 🙂

Iwona Janczak