Krasnoludki 2023/2024

PAŹDZIERNIK

DZIEŃ FAIR PLAY

W październiku Krasnoludki świętowały także Dzień Fair Play, podczas którego poznały zasady uczciwej rywalizacji oraz dowiedziały się jak należy zachować się po przegranej. Dzieci usłyszały wierszyk o Kotku Amadeuszu, który nie lubił przegrywać, a na koniec uczestniczyły w rozgrywkach sportowych.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

27 października odbyła się w naszym przedszkolu ważna uroczystość dla dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola. Na początku Krasnoludki przedstawiły krótką część artystyczną w której zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani, pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Po złożonej obietnicy, Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz odznakę Krasnoludka.

GALA BEZPIECZEŃSTWA

Tego dnia nastąpiło ważne wydarzenie. Maluszki pierwszy raz wystąpiły
w przedszkolu przed kolegami i koleżankami ze starszych grup oraz przed zaproszonymi gośćmi – przedstawicielami policji, wojska i kadrą pedagogiczną. Dzieci zaprezentowały jak bezpiecznie zachowywać się na ulicy. Kierujemy serdeczne podziękowania rodzicom Naszego Maluszka, Państwu Kopeć
i Policjantom Ruchu Drogowego za zorganizowanie atrakcji, obdarowanie dzieci odblaskami i pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

WYCIECZKA DO STAJNI HAFFI HOF Z OKAZJI DNIA ZIEMNIAKA

To był dzień pełen wrażeń, pierwsza wycieczka Maluszków podczas której brały one udział w licznych atrakcjach tj: przejazdy bryczkami, jazda w siodle, zjazdy na dmuchańcu. Mogły również nakarmić konie i psa. Odbyły się też warsztaty plastyczne o tematyce ziemniaczanej. Na zakończenie dnia dzieci zjadły kiełbaski
z ogniska oraz pieczone ziemniaczki. Serdecznie dziękujemy Państwu Szindzielorz oraz pracownikom stajni Haffi Hof.

DZIEŃ MUZYKI

Krasnoludki poznały nazwy i brzmienie podstawowych instrumentów muzycznych.
Dzieci z zapałem próbowały wydobywać dźwięki z przedszkolnych instrumentów, chętnie się zamieniały. Sprawdzaliśmy czy da się równocześnie śpiewać i grać na instrumentach. Muzykowaliśmy do znanych nam już piosenek przedszkolnych.

TEATRZYK WRÓBELEK ELEMELEK

Maluszki razem z Elemelkiem zwiedzały świat pomagając w rozwiązywaniu licznych zadań i zagadek.

PAŹDZIERNIKOWY SOLENIZANT

WRZESIEŃ

WRZEŚNIOWI SOLENIZANCI

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień chłopaka Krasnoludki uczciły wspólnymi zabawami ruchowymi na dywanie, po których dziewczynki odśpiewały sto lat oraz wręczyły kolegom odznaki „super chłopaków”.
Rozwiązywaliśmy zagadki oraz układaliśmy puzzle z superbohaterami. Z tej okazji dzięki współpracy chłopców z dziewczynkami powstała ogromna kolorowanka.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Z okazji tego dnia gościliśmy uczniów klasy siódmej i ósmej, którzy przeczytali nam bajki o zwierzętach. Ślicznie dziękujemy Wolontariuszom.

WITAMY JESIEŃ

Z okazji powitania jesieni Krasnoludki wzięły udział w jesiennych zabawach muzycznych, poznały dary jesieni oraz jej barwy uczestnicząc w zajęciach sensorycznych.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Niesamowity dzień, pełen niespodzianek, Krasnoludki spędziły na słonecznym, przedszkolnym placu zabaw. Organizowane były zabawy przy muzyce, dzieci chętnie rysowały kredami, tworzyły bańki mydlane, ozdabiały chustę animacyjną. Maluszki miały także możliwość zrobienia brokatowych tatuaży oraz otrzymały dyplomy z życzeniami samych przyjemnych dni w naszym przedszkolu.