Krasnoludki 2022/2023

GRUDZIEŃ

Przedszkolna Wigilia

22 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku – Wigilię Bożego Narodzenia. Dzieci dzieliły się opłatkiem, a  następnie zasiadły do pięknie przystrojonych stołów, na których czekał świąteczny obiad oraz ciasteczka i owoce. Czas upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

Spotkanie opłatkowe

Święta Bożego Narodzenia to czas piękny i wyjątkowy, dlatego też w naszym przedszkolu dnia 20 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe. Dzieci pięknie śpiewały świąteczne piosenki. Następnie wszyscy obecni złożyli sobie świąteczne życzenia, dzieląc się opłatkiem.

Czytanie bajek przez uczniów szkoły

Uczniowie klas ósmych przyszli dzisiaj, aby poczytać bajki naszym dzieciom. Bardzo dziękujemy.

Klub czytających rodziców

W dniu dzisiejszym 13 grudnia mama Victorii, Pani Ewelina przyszła , aby poczytać przedszkolakom bajki. Bardzo dziękujemy za przybycie

Klub czytających Rodziców

Dnia 8 grudnia odwiedziła nas Pani Monika mama Pawła, żeby przeczytać maluchom bajeczki. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i urozmaicenie czasu dzieciom.

Spotkanie ze Św. Mikołajem

6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Dzieci powitały naszego gościa piosenką i wierszykami. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze oraz przyniosło dzieciom wiele radości. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty. Cieszymy się, że św. Mikołaj znalazł dla nas czas i o nas pamiętał.

LISTOPAD

Andrzejki

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycję związaną z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły zabawy, wróżby andrzejkowe.

Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Uczestniczyły w wielu atrakcjach, zabawach ruchowych  i plastycznych. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.

Uczniowie dzieciom

Uczniowie klas ósmych zawitali u maluchów, aby przeczytać bajki. Bardzo dziękujemy.

Bal postaci z bajek

Dnia 3 listopada odbył się bal postaci z bajek . W tym dniu wyjątkowym dzieci przybyły do przedszkola przebrane w przepięknych, wymarzonych bajkowych strojach. Zabawa była bajeczna.

PAŹDZIERNIK

Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 25 października odbyła się w naszym przedszkolu bardzo ważna uroczystość. Dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola, obchodziły uroczystość pasowania na przedszkolaka. Przedszkolaki przedstawiły swój występ. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpiło pasowanie, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor. Bardzo dziękujemy za przybycie rodziców naszych nowych wychowanków.

Dzień głośnego Czytania

20.10.2022 gościliśmy uczniów ze szkoły, czytali nam bajki. Serdecznie dziękujemy.

Wyjście do straży pożarnej w Złotnikach

W październiku tata Magdy i Bartka, pan Kamil razem z kolegą Denisem zaprosili przedszkolaków do Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotnikach. Strażacy ze szczególnym zaangażowaniem zaprezentowali przedszkolakom wyposażenie wozu strażackiego oraz dzieci mogły przekonać się, jak to jest w środku pojazdu strażackiego i posłuchać jego sygnałów. Następnie przedszkolaki w remizie wysłuchały opowiadania , które czytał pan Kamil, jak pracują strażacy, a pan Denis demonstrował nam sprzęt strażacki, o którym była mowa w opowiadaniu. Dzieci mogły wcielić się w rolę strażaka zakładając profesjonalny strój strażacki. Panom Kamilowi i Denisowi bardzo dziękujemy za spotkanie.

Tydzień chorób zakaźnych

Dzieci poszerzały swoje wiadomość na temat chorób oraz jak dbać o swoje zdrowie. Następnie dzieci pokolorowały obrazki symbolizujące ,,złe bakterie”.

Klub Czytających Rodziców

Do naszego ,,Klubu Czytających Rodziców” dołączyła mama jednego z naszych wychowanków. Dzieci miały możliwość posłuchania bardzo ciekawych historii z poza naszej przedszkolnej biblioteczki. Dzieci z zainteresowaniem słuchały bajek oraz oglądały ilustracje.

Dzień Muzyki

W pierwszych dniach października obchodziliśmy ,,Dzień Muzyki”, z tej okazji dzieci miały okazję poznać instrumenty muzyczne, a także miały możliwość zagrania na każdym z nich. Ponadto dzieci bardzo dużo tańczyły oraz śpiewały.

WRZESIEŃ

Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy święto naszych chłopaków. Po ozdobieniu krawatów i rozdaniu naklejek odśpiewaliśmy uroczyste ,,100 lat”.

Kaczka Dziwaczka

Pani Dyrektor, nauczyciele oraz pracownicy przedszkola w ramach działań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 wcielili się w role aktorów w przedstawieniu pt. ,,Kaczka Dziwaczka”. Dzieci mimo wielkiego zaskoczenia bawiły się doskonale. Występ zakończył się wspólnym tańcem ,,Kaczuszki”.

Ogólnogminne Sprzątanie Świata

Dzieci zadbały o porządek na naszym placu zabaw, a ponadto doskonaliły umiejętność segregowania śmieci.

Teatrzyk ,,Wróbelek Elemelek"

Już w pierwszych dniach września odwiedzili nas aktorzy z Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu. Dzieci w zabawny sposób utrwaliły sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.