Słoneczka 2023/2024

PAŹDZIERNIK

Gala Bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo jest ważnym elementem naszego codziennego życia. Dzieci w przedszkolu wdrażane są do przestrzegania określonych zasad przez cały okres edukacji przedszkolnej. Dzięki tej wiedzy znają konsekwencje nieprzestrzegania ustalonych norm i uczą świadomego wyboru określonych zachowań. W tym dniu naszymi wyjątkowymi gośćmi byli przedstawiciele policji i wojska. Dodatkowo podczas gali nagrodzeni zostali uczestnicy konkursu plastycznego „Jestem bezpieczny na drodze”. Przedszkolaki uczestniczyli także w atrakcjach przygotowanych przez Naszych gości, a także zostali obdarowani odblaskami. Serdecznie dziękujemy rodzicom Naszego maluszka, Państwu Kopeć i Policjantom Ruchu Drogowego za pomoc w przygotowaniu przepięknej uroczystości.

Wizyta w stajni Haffi – Hof

Dzieci powędrowały do pobliskiej stajni, w której czekało dużo atrakcji. Były przejazdy bryczkami, na koniu, karmienie koni, warsztaty plastyczne. Było również ognisko z kiełbaskami i pieczonym ziemniakiem. Państwu Szindzielorz i całej ekipie bardzo dziękujemy.

Urodziny

W przedszkolu swoje urodziny obchodziła Laura. Razem z kolegami i koleżankami z przedszkola życzymy naszej solenizantce samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień. Wszystkiego najlepszego!

Wizyta teatrzyku „Elemelek”

2.10 odwiedził nasze przedszkole teatrzyk „Elemelek”, który pomógł dzieciom zwiedzać razem świat.

WRZESIEŃ

Urodzinki Fabiana

29 września Fabian obchodził swoje urodziny w przedszkolu. Wszystkie przedszkolaki z naszej grupy składały serdeczne życzenia: uśmiechu, radości, mnóstwa prezentów i gości.

Dzień Głośnego Czytania

Dnia 29.09 bardzo miło nam było gościć uczniów ze szkoły, którzy umilili nam czas czytając bajki. Bardzo dziękujemy wolontariuszom z siódmej klasy.

Urodzinki Wiktorii

25 września w przedszkolu swoje święto obchodziła Wiktoria. Razem z kolegami i koleżankami z przedszkola życzymy naszej solenizantce samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień. Wszystkiego, wszystkiego najlepszego!

Pierwszy Dzień Jesieni

22 września nasze przedszkolaki powitały nową porę roku – jesień. Dzieci brały udział w zajęciach i zabawach o tematyce jesiennej, poprzez które zdobywały wiadomości o rozpoczynającej się nowej porze roku.

Dzień Przedszkolaka

20 września obchodziliśmy niezwykłe święto! Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci tańczyły przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim dzieciom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą. Ten dzień, pełen zabaw pozostanie długo w naszej pamięci.

Światowy Dzień Fair Play

07.09 obchodzony jest Światowy Dzień Fair Play. Z tej okazji w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia w ramach projektu O kotku Amadeuszu, czyli wiersze na małe i duże troski”. Dzieci wysłuchały wierszyka „O kotku Amadeuszu, który nie lubił przegrywać”. Dowiedziały się co to jest Fair Play, oraz jak należy się zachować, gdy przegrywamy.