,,Mamy rady na odpady”

W poniedziałek, 05.06.2023 uczniowie klasy pierwszej skorzystali z zaproszenia na spektakl teatralny pt. „Gajowy Badura”, realizowany w ramach kampanii edukacyjnej Samorządu Województwa Opolskiego ,,Mamy rady na odpady”. Wykonawcami byli opolscy aktorzy Teatru Ekostudio, którzy wystąpili gościnnie w OKiS w Prószkowie.

Dzieci miały okazję przypomnieć sobie o konieczności dbania o czystość lasu i otaczającego nas świata, aby wszystkim żyło się piękniej i bezpieczniej. Utrwaliły siedem rad na odpady w humorystycznym spektaklu, gdzie nie brakowało zwrotów akcji, morału i pięknej gry aktorskiej. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał książeczkę pt. „Gajowy Badura”. Było to znakomite podsumowanie realizowanego w szkole programu ekologicznego Kubusiowi Przyjaciele Natury.

Iwona Janczak