ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 30.04. 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA. Z tej okazji uczniowie kl. 4-8. w Złotnikach przygotowali uroczysty apel, którym pragnęli, w sposób uroczysty i podniosły, uczcić to ważne dla Polaków święto. Uroczystość , w sposób mistrzowski ,poprowadzili Maja Kobzik z kl. 8 i Jakub Sośnik z kl. 7.

Piękno naszej Ojczyzny bardzo ładnie wyrecytowały w swoich wierszach najmłodsze uczestniczki apelu Zosia Piasecka i Emilia Pampuch z kl. 4.

Na nasz apel zawitały również postacie historyczne: król S.A. Poniatowski , którego w sposób doniosły i dumny zagrał Filip Chudalla z kl. 5 . Świetny strój i wspaniale wygłoszona kwestia S. Małachowskiego, która została zagrana przez Fabiana Przybyłę z kl. 5. Również nie zapomniała o nas Katarzyna – caryca Rosji- która została mistrzowsko zaprezentowana przez Emilię Palus z kl. 8. Nie zabrakło tez na apelu piosenek o naszym pięknym kraju ojczystym. Oliwia Swierzy z kl. 5 , swoim pięknym głosem, wyśpiewała bezbłędnie wszystkie nutki chwalące piękno naszego kraju ojczystego. Uczestnicy uroczystego apelu mieli także możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej oraz wysłuchania dwóch pięknych utworów artystów sceny polskiej, szczególnie wzruszył nas utwór pt. ” Pytasz mnie ” To była piękna uroczystość, pełna wzruszeń i wzniosłych uczuć. Gratulujemy wszystkim uczestnikom tej uroczystości. Jesteśmy z Was dumni.

Elżbieta  Bartoszek