Włączeni w Narodowe Czytanie 2022

5 września, w poniedziałek nasza szkoła włączyła się w NARODOWE CZYTANIE „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Zaproszeni goście, nauczyciele na czele z panią dyrektor oraz uczniowie starszych klas zgromadzili się w szkolnym holu, aby wsłuchać się w poezję naszego narodowego wieszcza.

Czytelnicze wydarzenie rozpoczął pan burmistrz, Krzysztof Cebula,  balladą „Pani Twardowska”. Kolejny utwór – „Do Przyjaciół” – przeczytał dla nas ksiądz proboszcz Krystian Ziaja. Następnie pani dyrektor Maria Chudala przedstawiła balladę „Romantyczność”. Nasze Narodowe Czytanie 2022 zakończyli uczniowie: Michał z klasy VIII i Emilia z klasy VII recytując „Świteziankę”. Całość  spotkania przeplatała muzyka Fryderyka Chopina.

Klaudia Milek – bibliotekarz