Dzień Dziecka w klasie II

Największą atrakcją Dnia Dziecka w klasie II była gra Dobble XXL. Mogliśmy z niej skorzystać dzięki użyczeniu prywatnej gry przez Agatkę. Wersja powiększona lubianej przez dzieci gry stolikowej Dobble, opiera się na podobnych zasadach – trzeba znaleźć identyczne symbole na kartach, zanim zrobią to przeciwnicy. Rozmiar XXL stwarza jednak nowe możliwości gry. Są to warianty rozgrywek indywidualnych i zespołowych oparte o ruch. Plansze mają dużą średnicę i można rozłożyć je na podłodze. Nasze rozgrywki „Ruszaj się i szukaj par” odbywały się na sali gimnastycznej. Nie było ważne, kto zwycięży, liczyła się dobra zabawa. Rozegraliśmy trzy warianty gry: „Sztafeta”, „Wilk i gąski” i „Wyścig po kole”. Było dużo radosnej rywalizacji i każdy uczestnik rozruszał swój umysł i ciało.

Iwona J.