Krasnoludki 2022/2023

PAŹDZIERNIK

Tydzień chorób zakaźnych

Dzieci poszerzały swoje wiadomość na temat chorób oraz jak dbać o swoje zdrowie. Następnie dzieci pokolorowały obrazki symbolizujące ,,złe bakterie”.

Klub Czytających Rodziców

Do naszego ,,Klubu Czytających Rodziców” dołączyła mama jednego z naszych wychowanków. Dzieci miały możliwość posłuchania bardzo ciekawych historii z poza naszej przedszkolnej biblioteczki. Dzieci z zainteresowaniem słuchały bajek oraz oglądały ilustracje.

Dzień Muzyki

W pierwszych dniach października obchodziliśmy ,,Dzień Muzyki”, z tej okazji dzieci miały okazję poznać instrumenty muzyczne, a także miały możliwość zagrania na każdym z nich. Ponadto dzieci bardzo dużo tańczyły oraz śpiewały.

WRZESIEŃ

Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy święto naszych chłopaków. Po ozdobieniu krawatów i rozdaniu naklejek odśpiewaliśmy uroczyste ,,100 lat”.

Kaczka Dziwaczka

Pani Dyrektor, nauczyciele oraz pracownicy przedszkola w ramach działań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 wcielili się w role aktorów w przedstawieniu pt. ,,Kaczka Dziwaczka”. Dzieci mimo wielkiego zaskoczenia bawiły się doskonale. Występ zakończył się wspólnym tańcem ,,Kaczuszki”.

Ogólnogminne Sprzątanie Świata

Dzieci zadbały o porządek na naszym placu zabaw, a ponadto doskonaliły umiejętność segregowania śmieci.

Teatrzyk ,,Wróbelek Elemelek"

Już w pierwszych dniach września odwiedzili nas aktorzy z Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu. Dzieci w zabawny sposób utrwaliły sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.