Lekcja w piekarni

W ramach tematu ,,Jak powstaje chleb” klasa II odwiedziła dzięki uprzejmości jej właścicieli piekarnię w Chrząszczycach.

Na początku dzieci  obejrzały  maszyny i urządzenia dzięki którym powstaje chleb, a następnie  poznały etapy jego wytwarzania.  Uczniowie z ciekawością przyglądali  się  pracy wielkich mieszadeł. Największe zainteresowanie budził wielki piec i  temperatura jaka panowała w piekarni.  W rozchodzącym się  wokół zapachu pieczywa największą przyjemność sprawiła uczniom degustacja przygotowanych przez właścicieli świeżo wypieczonych drożdżówek  oraz możliwość wykonania własnoręcznie swoich bułeczek, rogalików,  drożdżowych warkoczyków, które zostały upieczone w wielkim piecu i dostarczone do szkoły przez właścicieli.

Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń, oczekując na własne wypieki, które zabrali do domu.

Wychowawca  wraz z uczniami składa serdeczne podziękowania piekarni Margos oraz jej współpracownikom  za gościnność, smakowity poczęstunek i miłą atmosferę.

Halina Konsek