Motylki 2023/2024

LISTOPAD

POZNAJEMY ZMYSŁY

Motylki z wielkim zaciekawieniem brały udział w zajęciach poświęconych wszechstronnemu poznawaniu otaczającego świata poprzez różne zmysły.

„DO HYMNU”!

Starszaki wspólnie z uczniami Naszego Zespołu uroczyście odśpiewały Hymn Narodowy z okazji Święta Niepodległości.

W ZDROWYM CIELE - ZDROWY DUCH!

EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA Z KOTEM AMADEUSZEM

Motylki z wielką radością i przytulasami ponownie przywitały kota Amadeusza, który tym razem przybliżył dzieciom temat zdrowego stylu życia. Dodatkowo przedszkolaki samodzielnie przygotowały przepyszną sałatkę owocową.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Tego dnia prócz Naszych przedszkolaków, do przedszkola przybyli również przeróżni bajeczni bohaterowie. To oni towarzyszyli nam we wszystkich atrakcjach, których było co niemiara. Fotobudka, zagadki, łamigłówki i różne zadania pozwoliły stwierdzić, że Nasze dzieciaki są bajkowymi ekspertami.

ĆWICZYMY ZASADY FAIR PLAY NA „MAGICZNYM DYWANIE”

PAŹDZIERNIK

PAŹDZIERNIKOWA SOLENIZANTKA

GALA BEZPIECZEŃSTWA

Cóż to było za wydarzenie. Z ogromną radością Nasi podopieczni prezentowali przygotowany repertuar, nt. bezpiecznego zachowywania się na ulicy, Naszym wyjątkowym gościom – przedstawicielom policji i wojska. Dodatkowo podczas gali nagrodzeni zostali uczestnicy konkursu plastycznego „Jestem bezpieczny na drodze”. Przedszkolaki uczestniczyli także w atrakcjach przygotowanych przez Naszych gości, a także zostali obdarowani odblaskami. Serdecznie dziękujemy rodzicom Naszego maluszka, Państwu Kopeć i Policjantom Ruchu Drogowego za pomoc w przygotowaniu przepięknej uroczystości.

WYCIECZKA DO HAFFI HOF Z OKAZJI DNIA ZIEMNIAKA

Z ogromnym przejęciem dzieci przywędrowały do pobliskiej stajni, w której uczestniczyły w wielu atrakcjach. Były przejazdy bryczkami, na koniku, poznanie różnych ciekawostek z życia koni, a także karmienie ich, warsztaty plastyczne i szaleństwo na dmuchańcu. Zwieńczeniem dnia było było ognisko z kiełbaskami i oczywiście pieczonymi ziemniaczkami. Państwu Szindzielorz i jego ekipie gorąco dziękujemy.

NASZE ZABAWY

ŚWIECĄCE SYLABY

Podczas tej zabawy motylki dzieliły przeróżne słowa na sylaby a ich ilość zaznaczały sygnałami świetlnymi.

KOT AMADEUSZ

Zaznajomiliśmy się z nową, bardzo istotną postacią, kotem Amadeuszem, który będzie Nam towarzyszyć do końca roku szkolnego. Będzie nas uczył, bawił, tłumaczył różne ważne kwestie, dotyczące emocji i świata wartości. Kot Amadeusz przyczynił się do zorganizowania Dnia Fair Play, dzięki któremu dzieci zrozumiały czym są zasady zdrowej rywalizacji i to, że nie zawsze trzeba wygrać, liczy się także dobra zabawa. Zdobytą wiedzę, dzieci stosowały w praktyce podczas różnych gier i zabaw.

„JESIEŃ PĘDZLEM MALOWAŁA”

Najstarsza grupa wcieliła się w rolę artystów i dała się ponieść wyobraźni. Jednak tym razem nie ograniczała ich powierzchnia kartki.

TEATRZYK „ELEMELEK”

Przedszkolaki wraz z Elemelkiem zwiedzały świat, pomagając mu zrealizować różne zadania.

DZIEŃ MUZYKI

Tego dnia towarzyszyło Nam dużo dźwięków. Motylki m. in.: tworzyły swój własny janczar, jak również sprawdzały, czy muzykę można wydobyć nie tylko za pośrednictwem instrumentów.

WRZESIEŃ

WRZEŚNIOWI SOLENIZANCI

DZIEŃ CHŁOPAKA

Tematem przewodnim wydarzenia był świat pojazdów. Zabawy rozpoczęliśmy wizytą w „myjni samochodowej”, następnie dziewczynki przygotowywały laurki, a chłopcy uczestniczyli w różnych zabawach. Zwieńczeniem dnia było wspólne wykonanie makiety ulicy oraz wręczanie prezentów.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Bardzo miło było nam gościć uczennice klasy ósmej, które zabrały nas w niesamowity świat bajek. Wolontariuszkom gorąco dziękujemy 🙂

PRZYWITANIE JESIENI

Jesień przyniosła naszym Motylkom przeróżne zadania do realizacji, których dzieci ochoczo przystąpiły.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Tego dnia humory, a nawet pogoda dopisywała. Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji: ozdabianie chusty animacyjnej, tatuaże, bańki mydlane, tańce i zabawy ruchowe, działania plastyczne oraz prezenty. Był to bardzo udany dzień.

NASZA CODZIENNOŚĆ

Na co dzień odkrywamy i rozwijamy nasze przeróżne umiejętności. Jedno jest pewne, nigdy nie ma nudy 😀