Sówki

Czerwiec w przedszkolu

Dzień Smerfa i Akcja "Serce dla serca"

Końcówka ubiegłego tygodnia upłynęła nam w przedszkolu na przygotowywaniu “ciasteczkowej” akcji charytatywnej dla Szymonka. Natomiast w piątek dzieci ubrane na niebiesko obchodziły także Dzień Smerfa. Jednym słowem było bardzo “smerfnie”…

Pierwszy Dzień Lata

22 czerwca powitaliśmy wspólnie lato. Dzieci z tej okazji wykonały razem plakat o letniej tematyce, a także rozwiązywały “łamigłówki z latem w tle”. Dzień upłynął nam w radosnym nastroju…

Z wizytą w szkole

W ubiegły wtorek starszaki, które od września wybierają się do pierwszej klasy w naszej szkoły, miały okazję uczestniczyć w zajęciach z klasą III. Było to dla nich ważne przeżycie. Dzieci świetnie i zaangażowaniem poradziły sobie ze stawianym przed nimi zadaniami. Po wakacjach w końcu zostaną już prawdziwymi uczniami…

Letnia pogoda sprzyja radosnej atmosferze i dzieci chętne uczestniczą w różnych aktywnościach. W ostatnim czasie sporo się u nas działo. W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszych murach teatrzyk Elemelek, który bawił swymi gagami naszych Milusińskich. Z wizytą przybył także Pan Policjant i opowiadał dzieciom o “Bezpiecznych Wakacjach”. Oprócz tego pogoda i zbliżające się wakacje sprzyjały twórczości o tematyce letniej i zabawie na świeżym powietrzu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Dzień Rodziny

Dzień Dziecka

1 czerwca wszyscy nasi Milusińscy obchodzili swoje święto. Na wszystkie dzieci czekała moc moc wrażeń podczas różnych zabaw i konkursów. Oto kilka migawek z Dnia Dziecka…

Maj w przedszkolu

DZIEŃ STRAŻAKA

W dniu 4 maja strażacy obchodzili swoje święto. Również w przedszkolu uczciliśmy ten wyjątkowy dzień. Dzieci dowiedziały się więcej o tym wspaniałym zawodzie, poznały dużo ciekawostek związanych z tym tematem. Poniżej kilka zdjęć…

Kwiecień w przedszkolu

Zachęcamy do obejrzenia migawek z kilku ciekawostek ostatniego tygodnia kwietnia. Poniżej zdjęcia m. in. z innowacji pedagogicznej (gry rozwijające i matematyka). Przedszkolaki tworzyły też pracę plastyczno-techniczną “Segregujemy odpady”. Ekologia jest u nas zawsze na czasie.

Wykonywaliśmy również eksperyment, mający na celu wyjaśnienie przysłowia: “Oliwa zawsze sprawiedliwa – na wierzch wypływa”.

Oprócz tego dzieci malowały także ilustracje do baśni Braci Grimm pt. “Pani Zamieć”.

Zapraszamy do obejrzenia ciekawszych migawek z zajęć przedszkolnych ostatniego tygodnia.

Królestwo figur
Dzieci mogły wykazać się wyobraźnią i kreatywnością w stworzeniu własnej kompozycji z figur geometrycznych. Pomysły były różnorodne: od zwierzątek, budowli, po pojazdy.

Innowacja pedagogiczna – gry rozwijające
Cotygodniową tradycją nasi milusińscy mogli rozwijać także umiejętność logicznego myślenia, podczas dopasowywania symboli do odpowiednich obrazków. Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie!

Zajęcia gimnastyczne “W-F”
Przedszkolaki miały znów w tym tygodniu okazję poćwiczyć na sali. Dbając o zdrowie i sprawność fizyczną poruszyliśmy wszystkie partie mięśniowe. Na początku była rozgrzewka, a później uwielbiane przez dzieci – wyścigi rzędów. Chłopcy i dziewczynki mogli porywalizować w kilku konkurencjach. Emocji było co niemiara!

Marzec w przedszkolu

HODOWLA RZEŻUCHY

We wtorek 23 marca założyliśmy hodowlę rzeżuchy, aby przypominała nam o nadchodzących świętach. Przy okazji dzieci będą miały okazję obserwować proces wzrostu roślinki i poczują smak odpowiedzialności, podlewając ją systematycznie. Milusińskim bardzo spodobało się takie doświadczenie.

NADEJŚCIE WIOSNY

W piątek 19 marca wszystkie dzieci  z naszego przedszkola, ubrane na zielono – świętowały nadejście Wiosny.
“Sòwki” rozpoczęły przywitanie śpiewem i ilustracją ruchową do piosenki “Urodziły się motyle”. Następnie były gry i zabawy rozwijające wiedzę o najbardziej kolorowej porze roku, doskonalące umiejętności matematyczne i manualne. Dzieci wykazały się intuicją muzyczną i poczuciem rytmu wykonując instrumentalizację do utworu “Piosenka o wiośnie”. Następnie każdy stworzył swoją Małą Wiosnę – kukiełkę, wykorzystując plastikowe łyżki i inne materiały plastyczne. Radości przy tym było co nie miara. Na koniec wspólnymi siłami stworzyliśmy Marzannę, żeby już na dobre pożegnać zimę…

DZIEŃ KOBIET

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto, o którym warto corocznie pamiętać. Ważny jest dla wszystkich kobiet – zarówno małych, jak i tych starszych.
8 marca panowała w naszej grupie radosna atmosfera od samego rana. Dziewczynki włożyły korony i królowały w sali od samego przekroczenia progu.
Chłopcy złożyli życzenia swoim koleżankom i zaśpiewali im pięknie „100 lat”. Bardzo starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowym. Wykazując uprzejmość, wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach, między innymi w porządkowaniu sali po zabawie.  Oprócz tego, można było u nas usłyszeć wesołą muzykę, w rytm której wszyscy wspólnie się bawili.  Stworzyliśmy również sylwetę księżniczki, w której  postać mogła później wcielić się każda mała dama. Pod koniec każdy zrobił piękny bukiecik z kolorowych papierów  – dla ważnej kobiety w jego życiu. Roześmiane buzie przedszkolaków, a zwłaszcza małych księżniczek, świadczyły o miło spędzonym czasie.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Luty w przedszkolu

Luty obfitował u nas w wiele ciekawych wydarzeń. Mimo niskich temperatur i śniegu za oknem – w przedszkolu panowała ciepła i pozytywna atmosfera.
9 lutego nasz smak i wyobraźnię pobudził Dzień Pizzy. Dzieci kreatywnie i z chęcią wykonywały zadania związane z tematem. Dwa dni później 11 lutego poruszaliśmy bardzo ważną kwestię o tej porze roku, mianowicie celebrowaliśmy Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej.
12 lutego odbył się tak bardzo wyczekiwany przez wszystkich bal karnawałowy. Każda grupa osobno organizowała wesołe zabawy, konkursy i “tańce wywijańce”.
Przedostatnim wydarzeniem tego miesiąca było święto naszych futrzanych pupili – kotów (17.02). Uwieńczeniem lutowych ciekawostek w przedszkolu był uwielbiany przez dzieci – Dzień Dinozaura (26.02). Nasi Milusińscy mieli dużą dozę uciechy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

DZIEŃ DINOZAURA

Innowacja Pedagogiczna Lwa Wygotskiego „Klucz do uczenia się”

DZIEŃ KOTA

KARNAWAŁ

DZIEŃ DOKARMIANIA ZWIERZYNY LEŚNEJ

DZIEŃ PIZZY

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Skip to content