Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia  7 października  nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w  obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.  Jest to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. W tym roku odbyła się po raz 12. Przygotowania do akcji w naszej szkole rozpoczęły się kilka dni wcześniej,  uczniowie przypominali sobie mnożenie w domu, w szkole i  wykonywali plakaty z elementami tabliczki mnożenia. W piątek 7 października przed lekcjami młodsi uczniowie sprawdzali znajomość tabliczki  wśród starszych koleżanek, kolegów, nauczycieli i innych pracowników szkoły. Podczas lekcji matematyki ochotnicy sprawdzili swoją tabliczkową wiedzę, rozwiązując wylosowane przykłady z mnożenia i dzielenia. Do egzaminu przystąpiło łącznie 47 osób, tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia otrzymało 41. Gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom akcji dziękujemy  za udział i dobrą zabawę.

Sylwia Olejnik