Dzień Dziecka – klasa I

W ciągu pierwszego roku  nauki  uczniów   klasy I   z powodu pandemii  ominęło wiele atrakcyjnych wydarzeń.  Niewątpliwie jedną z większych atrakcji  był wyjątkowy Dzień Dziecka.

Już przyjście do szkoły bez tornistra, i brak planu zajęć był niewiadomą, a wydarzyło się wiele między pierwszą a ostatnią lekcją.

Pierwszą niespodzianką były  zajęcia z robotyki i programowania z wykorzystaniem klocków Lego. Praca w parach umożliwiła zbudowanie i zaprogramowanie wiatraków i marsjańskich  łazików.  Po czym wszystkie łaziki wzięły udział w wyścigu.

Po klockach nadszedł czas na eksperymenty i kreatywne zabawy z wykorzystaniem prostych produktów i substancji. Uczniowie poznali proste zjawiska zachodzące w przyrodzie. Stworzyli: deszcz w słoiku, kolorową sodową trampolinę, wodny wulkan, oraz własnymi oczami obserwowali gasnące w wodzie świeczki i rozkwitające papierowe kwiaty.

Ponieważ pogoda dopisała na ostatniej godzinie  wszystkie klasy młodsze mogły  wyrazić  swoje dziecięce marzenia  u ulicznym konkursie plastycznym.

Dobrej zabawy nie zabrakło, humory dopisywały, a lodowy poczęstunek, który wszystkim uczniom zafundowała Rada Rodziców był dopełnieniem tego wyjątkowego dnia.

H. Konsek