„Witaj maj, trzeci maj”

W tym roku obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Była to ustawa rządowa przyjęta po burzliwej debacie dnia 3 maja 1791 roku. Pierwsza w Europie i druga na świecie, regulowała organizację władzy, prawa i obowiązki obywateli. Jej celem było ratowanie Rzeczypospolitej po I rozbiorze, przeprowadzonym przez Prusy, Rosję i Austrię w 1772 roku. Do twórców Konstytucji należą: Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj.
Zachęcam Was do obejrzenia filmiku o dokumencie, który powstał na Zamku Królewskim w Warszawie:
https://www.youtube.com/watch?v=wCsmTBkxy5I
oraz do udziału w konkursie plastycznym: „Dzień Flagi”. Waszym zadaniem będzie wykonanie pracy /technika dowolna/, której elementem obowiązkowym będzie flaga Polski. Zdjęcia pracy należy przesłać do wychowawców na Teamsie do 5 maja. Najlepsze z nich zostaną umieszczone na naszej stronie internetowej.

I. Ciszewska