Żywa lekcja przyrody

Żywa lekcja przyrody odbyła się 15 listopada 2021 roku.
Zajęcia zostały przeprowadzone przez Agencję Impresaryjno – Artystyczną Klaps-Art. Nietypowa lekcja przyrody dotyczyła płazów. Bardzo sympatyczna Pani przyjechała do nas by o tych niesamowicie ciekawych zwierzętach opowiedzieć. Wiadomości które nam przekazała dotyczyły sposobów odżywiania, rozmnażania, występowania płazów w przyrodzie, ich zachowania i przyzwyczajenia przedstawionych gatunków. Na zajęciach poznaliśmy przedstawicieli następujących gatunków:
– rzekotki
ropuchy
salamandry
– kumaki
Pani która prowadziła żywą lekcje przyrody przekazała nam również cenne informacje na temat tego jak zachowywać się w przypadku spotkania z danym zwierzątkiem.
Podsumowując lekcja przyrody była bardzo ciekawa ponieważ poznaliśmy wiele zwierząt mieliśmy okazję je zobaczyć i dotarło do nas jak wiele płazów jest zagrożonych wyginięciem.

Emilia Palus