Klasy I – III w parku rozrywki O!POLE

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – to przysłowie często słyszymy, gdy zachwycamy się urokami atrakcyjnych miejsc turystycznych. Najczęściej  nie dotyczy to naszej najbliższej okolicy, a ona ma równie dużo do zaoferowania.

Niedawno, w miejscowości Lipowa pod Opolem, powstał park tematyczny związany ze stolicą naszego województwa. W bajkowy sposób opowiada jego historię, a na dzieci czeka mnóstwo atrakcji. To ciekawe miejsce mogliśmy odkryć dzięki rodzicom najmłodszych uczniów. Wybraliśmy się tam w poniedziałek, 16 października. Przy wejściu czekały Trolle i powitały nas lemoniadą i croissantem. Potem, podzieleni na trzy grupy, braliśmy udział w różnych zajęciach z animatorami. Poznaliśmy bajkową legendę o powstaniu Opola, zdobywaliśmy magiczne składniki do eliksiru odwagi, przeszliśmy Świerkowy Labirynt, graliśmy w gry terenowe „O! Polskie zagadki” i „Śladami zwierząt”. Dużym wyzwaniem była „Krzyżówka czarownic”, a także „Średniowieczny tor rywalizacji”, czyli lot na miotle, wory pokutne i latające kamienie. Czas umilały nam różne tematyczne planszówki, bilard nożny, dmuchana zjeżdżalnia o wdzięcznej nazwie „Góra Trolli”. Dużo emocji wzbudziło karmienie owiec kameruńskich na Farmie Gienia, gdzie spędziliśmy sporo czasu.

Z parku O!POLE każdy wyjechał z pamiątkową, własnoręcznie wybitą monetą. Pomimo chłodu na dworze, bawiliśmy się wspaniale!

Iwona Janczak