Motylki 2023/2024

MAJ

NASI SOLENIZANCI

KWIECIEŃ

WYCIECZKA DO LIGOCKIEGO MŁYNA

Podczas wizyty w Ligockim Młynie uczestniczyliśmy w trzech warsztatach: robiliśmy mydełka, makaron oraz zwiedzaliśmy stary młyn, dzięki czemu poznaliśmy sposób wytwarzania mąki. Dzieciaki z zafascynowaniem słuchały opowieści oraz z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach.

SPOTKANIE AUTORSKIE

Przedszkolaki mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Panią Agnieszką Kiszką, autorką książki „O Puchaczu Franiu z Andrzejówki”. Oprócz tematycznej dekoracji, piękna spotkania dopełnili wychowankowie pomysłowo przebrani za ulubionych bohaterów książki. Tematyka rozmów dotyczyła m. in.: losów bohaterów, ekologicznych postaw szczególnie w lesie, ale również procesu pisania książki oraz przygotowania grafik. Podczas spotkania każdy uczestnik otrzymał pamiątkową kolorowankę z autografem, a także można było poprosić o egzemplarz książki z specjalną dedykacją. Na zakończenie wychowankowie uczestniczyli w przygotowanych warsztatach.

DZIEŃ ZIEMI

Ten dzień nakłonił nas do refleksji nt. dbania o środowisko, dodatkowo był świetną okazją do rozwijania różnych umiejętności.

ROBIMY POMIARY

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

Wraz z Kotem Amadeuszem wyrabialiśmy zdrowe nawyki, a także samodzielnie komponowaliśmy swoje kanapki.

INNOWACJA PEDAGOGICZNA – MATEMATYKA SENSORYCZNA

DZIEŃ KSIĄŻKI

Z tej okazji Motylki odwiedziły Naszą szkolną bibliotekę, po której zostały oprowadzeni przez Panią Klaudię, a także uczestniczyły w zajęciach, w których dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, w jaki sposób należy się zachowywać w bibliotece i jak wypożyczać książki.

MARZEC

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

EUROPEJSKI DZIEŃ TALENTÓW

Wspólnie z Kotem Amadeuszem przełamywaliśmy strach i prezentowaliśmy nasze wyjątkowe umiejętności przed zacnym Jury 🙂

PRZYWITANIE WIOSNY

WRÓBELEK ELEMELEK EKOLOGICZNIE

SKARPETKOWE PACYNKI

Motylki puściły wodze wyobraźni i zwykłe skarpetki, przemieniły w niezwykłych bohaterów.

MARCOWY SOLENIZANT

DZIEŃ MAŁEJ I DUŻEJ KOBIETKI

Już od samego rana nasi mali mężczyźni dbali o dobre humory małych i dużych kobietek. Oprócz prezencików, były wspólne zabawy, łamigłówki i wiele innych atrakcji.

LUTY

TYDZIEŃ W ŚWIECIE DINOZAURÓW

Dzieciaki w towarzystwie prehistorycznych stworów rozwijały swoje różne umiejętności.

SOLENIZANCI MIESIĄCA

MATEMATYKA SENSORYCZNA

Zabawy z matrioszkami, dzięki którym Motylki rozwijały umiejętność porównywania rozmiarów przedmiotów trójwymiarowych.

DZIEŃ KOTA

Tego dnia nasze przedszkole wypełnione było wesoło dokazującymi i słodkimi kociakami, które rozwijały swoje różnorodne umiejętności. A ponieważ nasz projektowy Amadeusz jest właśnie kotem, to był on dzisiejszym królem.

WALENTYNKI

Motylki uczestniczyły w wielu zabawach: m. in.: w grach zręcznościowych, w kodowaniu, a zwieńczeniem dnia były walentynkowe deserki.

BAL KARNAWAŁOWY

Cóż to było za wydarzenie! O cudowną atmosferę i świetną zabawę zadbała pani animator. Z kolei o pełne brzuszki dzieciaków zadbali rodzice szykując słodki poczęstunek.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Cóż to było za wydarzenie, zarówno dla tych najmłodszych, jak i tych ciut starszych. Przedstawiciele Naszej grupy wraz z Panią Dyrektor serdecznie przywitali cudownych gości, a następnie Motylki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne w zimowej scenerii, ale jakże z gorącymi sercami.

INNOWACJI CZAS START – MATEMATYKA SENSORYCZNA

NASZE ZABAWY

Motylki rozpoczęły realizację modułu matematycznego autorstwa Lwa Wygotskiego, które przyczyni się do wszechstronnego rozwoju dzieciaków.

STYCZEŃ

PIŻAMA PARTY

Po raz pierwszy zorganizowaliśmy taką imprezę, która sprawiła zarówno dzieciakom, jak i nauczycielom sporo radości. Najpierw podopieczni zaprezentowali na czerwonym dywanie swoje stroje, a następie uczestniczyły w wielu zabawach. Na koniec wspólnie oglądały Binga i jego wersję piżamowej uroczystości.

STYCZNIOWY SOLENIZANT

DZIEŃ OSÓB NIEŚMIAŁYCH Z KOTEM AMADEUSZEM

Po raz kolejny niepozorny kotek nakreślił nam bardzo istotną kwestię, a mianowicie trzeba próbować, kroczek po kroczku, a odwaga przyjdzie z czasem. Dodatkowym zadaniem przedszkolaków było ubrać Amadeusza wg ich własnego pomysłu.

GRUDZIEŃ

PRZEDSZKOLNA WIGILIA

GRUDNIOWY SOLENIZANT

SPOTKANIE Z MAGIKIEM I JEGO PAPUGĄ

SPOTKANIE OPŁATKOWE

ŚWIĄTECZNE POPOŁUDNIE

Na Motylki czekało wiele atrakcji, przeróżne zabawy muzyczno-ruchowe, dekorowanie ciasteczek, które później spożywano z przygotowaną gorącą czekoladą, wspólnie także śpiewano i grano na dzwonkach, a podsumowaniem wieczoru było świąteczne kino. Ponownie dziękujemy Pan Lidii za przygotowanie fotorelacji.

Zdjęcia link UWAGA: By odtworzyć galerię, trzeba wpisać swojego maila.
https://lidiakubiczekfotografia.pixieset.com/swiatecznespotkanie/

TEATRZYK ELEMELEK

ZIMOWE ZABAWY

WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

Dziękujemy Pani Lidii Kubiczek za przygotowanie fotorelacji z tego wyjątkowego dnia.
Zdjęcia link https://lidiakubuczekfotografia.pic-time.com/-mikoajprzedszkolezotniki2023/gallery

ŚWIĄTECZNE ODLICZANIE Z ELFEM NIESPODZIANKĄ

Dzieciaki z wielkim zaangażowaniem realizowały wszystkie zadania przygotowane przez Elfa. Czasami robił dzieciakom psikusy, przestawiał rzeczy w sali i czynił różne magiczne rzeczy. Oprócz zadań Elfa otwieraliśmy także dwa kalendarze adwentowe, jeden z niespodziankami, a drugi z bombkami, którymi następnie ozdabialiśmy naszą choineczkę.

LISTOPAD

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Z okazji tego święta, przedszkolaczki uczestniczyły w różnych atrakcjach.

LISTOPADOWA SOLENIZANTKA

KIERMASZOWE CIASTECZKA

Motylki chętnie włączyły się w przygotowanie smakołyków na lokalny kiermasz świąteczny.

STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM

Dziękujemy uczennicom klasy ósmej za spotkanie.

W WIRTUALNYM ŚWIECIE

Pani Angelika zabrała dzieci w wirtualną podróż w dalekie strony świata, m. in.: obserwowały zorzę polarną, obserwowały pingwiny. Pani Angelice gorąco dziękujemy.

NASZE ZABAWY

POZNAJEMY ZMYSŁY

Motylki z wielkim zaciekawieniem brały udział w zajęciach poświęconych wszechstronnemu poznawaniu otaczającego świata poprzez różne zmysły.

„DO HYMNU”!

Starszaki wspólnie z uczniami Naszego Zespołu uroczyście odśpiewały Hymn Narodowy z okazji Święta Niepodległości.

W ZDROWYM CIELE - ZDROWY DUCH!

EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA Z KOTEM AMADEUSZEM

Motylki z wielką radością i przytulasami ponownie przywitały kota Amadeusza, który tym razem przybliżył dzieciom temat zdrowego stylu życia. Dodatkowo przedszkolaki samodzielnie przygotowały przepyszną sałatkę owocową.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Tego dnia prócz Naszych przedszkolaków, do przedszkola przybyli również przeróżni bajeczni bohaterowie. To oni towarzyszyli nam we wszystkich atrakcjach, których było co niemiara. Fotobudka, zagadki, łamigłówki i różne zadania pozwoliły stwierdzić, że Nasze dzieciaki są bajkowymi ekspertami.

ĆWICZYMY ZASADY FAIR PLAY NA „MAGICZNYM DYWANIE”

PAŹDZIERNIK

PAŹDZIERNIKOWA SOLENIZANTKA

GALA BEZPIECZEŃSTWA

Cóż to było za wydarzenie. Z ogromną radością Nasi podopieczni prezentowali przygotowany repertuar, nt. bezpiecznego zachowywania się na ulicy, Naszym wyjątkowym gościom – przedstawicielom policji i wojska. Dodatkowo podczas gali nagrodzeni zostali uczestnicy konkursu plastycznego „Jestem bezpieczny na drodze”. Przedszkolaki uczestniczyli także w atrakcjach przygotowanych przez Naszych gości, a także zostali obdarowani odblaskami. Serdecznie dziękujemy rodzicom Naszego maluszka, Państwu Kopeć i Policjantom Ruchu Drogowego za pomoc w przygotowaniu przepięknej uroczystości.

WYCIECZKA DO HAFFI HOF Z OKAZJI DNIA ZIEMNIAKA

Z ogromnym przejęciem dzieci przywędrowały do pobliskiej stajni, w której uczestniczyły w wielu atrakcjach. Były przejazdy bryczkami, na koniku, poznanie różnych ciekawostek z życia koni, a także karmienie ich, warsztaty plastyczne i szaleństwo na dmuchańcu. Zwieńczeniem dnia było było ognisko z kiełbaskami i oczywiście pieczonymi ziemniaczkami. Państwu Szindzielorz i jego ekipie gorąco dziękujemy.

NASZE ZABAWY

ŚWIECĄCE SYLABY

Podczas tej zabawy motylki dzieliły przeróżne słowa na sylaby a ich ilość zaznaczały sygnałami świetlnymi.

KOT AMADEUSZ

Zaznajomiliśmy się z nową, bardzo istotną postacią, kotem Amadeuszem, który będzie Nam towarzyszyć do końca roku szkolnego. Będzie nas uczył, bawił, tłumaczył różne ważne kwestie, dotyczące emocji i świata wartości. Kot Amadeusz przyczynił się do zorganizowania Dnia Fair Play, dzięki któremu dzieci zrozumiały czym są zasady zdrowej rywalizacji i to, że nie zawsze trzeba wygrać, liczy się także dobra zabawa. Zdobytą wiedzę, dzieci stosowały w praktyce podczas różnych gier i zabaw.

„JESIEŃ PĘDZLEM MALOWAŁA”

Najstarsza grupa wcieliła się w rolę artystów i dała się ponieść wyobraźni. Jednak tym razem nie ograniczała ich powierzchnia kartki.

TEATRZYK „ELEMELEK”

Przedszkolaki wraz z Elemelkiem zwiedzały świat, pomagając mu zrealizować różne zadania.

DZIEŃ MUZYKI

Tego dnia towarzyszyło Nam dużo dźwięków. Motylki m. in.: tworzyły swój własny janczar, jak również sprawdzały, czy muzykę można wydobyć nie tylko za pośrednictwem instrumentów.

WRZESIEŃ

WRZEŚNIOWI SOLENIZANCI

DZIEŃ CHŁOPAKA

Tematem przewodnim wydarzenia był świat pojazdów. Zabawy rozpoczęliśmy wizytą w „myjni samochodowej”, następnie dziewczynki przygotowywały laurki, a chłopcy uczestniczyli w różnych zabawach. Zwieńczeniem dnia było wspólne wykonanie makiety ulicy oraz wręczanie prezentów.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Bardzo miło było nam gościć uczennice klasy ósmej, które zabrały nas w niesamowity świat bajek. Wolontariuszkom gorąco dziękujemy 🙂

PRZYWITANIE JESIENI

Jesień przyniosła naszym Motylkom przeróżne zadania do realizacji, których dzieci ochoczo przystąpiły.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Tego dnia humory, a nawet pogoda dopisywała. Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji: ozdabianie chusty animacyjnej, tatuaże, bańki mydlane, tańce i zabawy ruchowe, działania plastyczne oraz prezenty. Był to bardzo udany dzień.

NASZA CODZIENNOŚĆ

Na co dzień odkrywamy i rozwijamy nasze przeróżne umiejętności. Jedno jest pewne, nigdy nie ma nudy 😀