Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji

Dzień Kota

19 stycznia obchodziliśmy „Dzień Kota”. Przedszkolacy przyszli tego dnia do przedszkola przebrani za koty. Dzieci wysłuchały wierszyka o kocie Amadeuszu, poznali rodzaje kotów dzikich i domowych. Na zakończenie zajęć „Krasnoludki” wykonały maski kota, Słoneczka „ubrały” kota Amadeusza w piękne ubrania, a „Motylki” ułożyły puzzle z naszym bohaterem.

Dzień Osób Nieśmiałych

15 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Osób Nieśmiałych”. Dzieci z grupy „Krasnoludków”; „Słoneczek” oraz „Motylków” wysłuchały wierszyka pt. „O kotku Amadeuszu, który czasem był nieśmiały”. Dowiedziały się z niego  w jakich sytuacjach kotek był nieśmiały. Dzieci opowiedziały kiedy czuły się podobnie jak bohater wierszyka i jak sobie z tym poradziły oraz czy mogły liczyć na czyjąś pomoc.

8 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania”. Przedszkolaki poznały piramidę żywienia i dowiedziały się, które produkty są bardziej lub mniej korzystne dla naszego zdrowia. Następnie wysłuchały wierszyka „O kotku Amadeuszu, który grymasił przy jedzeniu” i poznały produkty, które Amadeusz lubi jeść a które nie. Dzieci wykonały karty pracy oraz własną piramidę zdrowia. Świętowanie tego święta zakończyły wykonaniem sałatki owocowej.

Przedszkolaki wykonały drugie zadanie z projektu pt. „Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji”. Wysłuchały wierszyka „O kotku, który nie lubił przegrywać”. Dzieci poznały zasadę fair play, jako ważnej wartości w sporcie i w życiu codziennym, porozmawiały
z nauczycielkami o emocjach towarzyszących wygranej i przegranej. A także zagrały w rozgrywki sportowe, gry planszowe oraz multimedialne.

Dzieci z grup: Motylków, Słoneczek i Krasnoludków rozpoczęły swoją przygodę z  kotem Amadeuszem. Wysłuchały wierszyka i piosenki o kotku Amadeuszu. Każdy z przedszkolaków opowiedział jakie zwierzątko ma w domu, a na zakończenie zajęć wykonały portret bohatera projektu.