Konkurs recytatorski dla klas I – III

W piątek, 22.03.2024 r., w Zimnicach Wielkich odbył się VIII Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I – III. W odpowiedzi na zaproszenie Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Karola Brommera, uczniowie naszej szkoły przygotowali interpretację wybranych wierszy o wiośnie, bo taki był temat tegorocznego konkursu. Regulamin konkursu, tak jak w latach ubiegłych, określał kryteria oceny prezentacji oraz liczbę uczestników z każdej szkoły. Na tej podstawie, spośród wielu chętnych, jury szkolnego etapu konkursu wybrało po jednym reprezentancie z klasy I, II i III. Z dodatkowym stresem rywalizacji musieli poradzić sobie uczniowie klasy I a i I b.
W etapie gminnym naszą szkołę reprezentowali:
klasa I – Franek Lazik (I a)
klasa II – Hania Kopeć
klasa III – Marta Szczerbaty.
Wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem interpretacji wierszy i bardzo dobrym opanowaniem tekstu. Franek i Hania wzbudzili emocje, jak prawdziwi aktorzy na scenie. Jury VIII Gminnego Konkursu Recytatorskiego doceniło naszych reprezentantów: Marta otrzymała wyróżnienie, a Franek i Hania uzyskali II miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy 🙂

Iwona Janczak