Pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia to ważna uroczystość dla każdego pierwszaka. To dzień, w którym pierwszoklasiści składają ślubowanie, są pasowani na uczniów i oficjalnie dołączają do społeczności szkolnej.

W naszej placówce pasowanie połączone było z uroczystą akademią z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej i odbyło się w piątek- 13 października. W tym wydarzeniu uczestniczyli nie tylko pierwszoklasiści, lecz także nauczyciele, uczniowie starszych klas, rodzice oraz szczególni goście: Burmistrz Prószkowa Krzysztof Cebula, przedstawicielka Opolskiego Kuratora Oświaty pani wizytator Bożena Besz- Szkulik oraz ksiądz proboszcz Krystian Ziaja.

W stronę pierwszoklasistów popłynęły ciepłe słowa z ust pani dyrektor a także zaproszonych gości. Uczniowie klas drugiej i trzeciej przygotowali test, który pierwszoklasiści zdali znakomicie! Świetnie zaprezentowali się przy recytacji wierszy i śpiewaniu piosenek. O pomyłce nie mogło być mowy! Przecież od tego zależało to, czy zostaną przyjęci do braci uczniowskiej! Kulminacyjnym momentem było przyjęcie przez panią dyrektor ślubowania i akt pasowania. Potem pierwszakom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i upominki przygotowane przez kolegów i koleżanki ze starszych klas. Na koniec można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy specjalnie przygotowanej ściance.

Drodzy pierwszoklasiści, witamy w szkole!

Podczas apelu wykorzystano aparat zakupiony w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.
#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci

Kazimierz Janczak