Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest corocznie 10 października.

Został on ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia WHO w 1992 roku.

Celem tego święta jest promocja zdrowia psychicznego, ale także zwrócenie uwagi na problemy natury psychicznej, z którymi obecnie zmaga się coraz więcej osób. To także walka ze stygmatyzacją i edukacja.

W tym dniu w naszej szkole gościł kolor zielony , podkreślający integrację z osobami potrzebującymi wsparcia psychicznego. Zostały przeprowadzone zajęcia pod hasłem: „Plastyczne emocje” . Każdy uczeń, według własnego odczucia, wyszukiwał w czasopismach kolor do danej emocji. Młodsze klasy miały okazję porozmawiać o złości. Wysłuchały bajki „Billy jest zły” (autorzy Mati Lepp, Birgitta Sternberg), do której przygotowały plakaty ukazujące zmiany na ciele podczas negatywnych emocji. Dowiedziały się również , jak radzić sobie ze złością.

Monika Skowrońska