Klasa 1b

Początek września to dla pierwszaków niezwykle ekscytujący czas. Po raz pierwszy przekroczyli progi naszej szkoły i wszystko jest dla nich nowe i nieznane. Dzień po dniu odkrywają szkolne tajemnice. W czwartek (7 września) uczniowie klasy 1b wybrali się na spacer po obiekcie. Wchodzili do różnych pomieszczeń i obserwowali starszych kolegów, koleżanki, nauczycieli i pracowników szkoły w różnych sytuacjach. Byli również w gabinecie Pani Dyrektor! Wszędzie witano ich bardzo serdecznie i chętnie odpowiadano na pojawiające się pytania. Pani Dyrektor przedstawiła dzieciom szkolną maskotkę- psa strażaka. Spacer był również okazją do rozmowy o tym, jak należy zachowywać się w szkole i jak dbać o bezpieczeństwo. W poznawaniu szkoły bardzo pomocne były nowe technologie. Na drzwiach różnych pomieszczeń umieszczono kody QR. Dzieci skanując je widziały obrazki i na ich podstawie określały, co może kryć się za nimi. Pierwszoklasiści to wspaniali obserwatorzy- wszystkie ich typy okazywały się strzałem w dziesiątkę! Oczywiście, po tak męczącym spacerze, przydała się chwila relaksu na rozłożonych na szkolnych korytarzach pufach. Wszystkim pierwszakom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanego roku!

Kazimierz Janczak