Słoneczka

GRUDZIEŃ

Wigilia

Świąteczne dekoracje

Mikołajki

Ubieranie choinki

Teatrzyk „Zimowa Przygoda Wróbelka Elemelka”

1 grudnia odwiedzili Nas Nasi ulubieni aktorzy z Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu. Z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili Nas w świąteczny nastrój. W trakcie przedstawienia z pomocą aktorom przyszli Nasi wychowankowie, którzy zamienili się w kolędników.

LISTOPAD

Andrzejki

30 listopada panowała w Naszej sali magiczna aura. Dowiedzieliśmy się skąd wzięła się tradycja wróżenia sobie oraz braliśmy udział w wielu zabawach.

Jesienna Gala

29 listopada  na część kończącej się jesieni oraz jako inauguracja konkursu plastycznego, zorganizowaliśmy Jesienną Galę, na której Nasi podopieczni zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne w repertuarze Moniki i Mateusza Kluza. Dodatkowo uczestnicy konkursu plastycznego otrzymali nagrody za swoje prace.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy kolejne urodziny pluszowego misia. Poznaliśmy także historię powstania pierwszego pluszowego misia, poszerzyliśmy wiedzę nt. niedźwiedzi oraz braliśmy udział w przeróżnych zabawach.

Program: „Czytanie ma moc” – Miś Paddington

Idąc za przykładem misia z Peru, zamieniliśmy się w artystów i kończyliśmy rozpoczęte przez niego dzieło artystyczne.

Innowacja Pedagogiczna - Przedstawienie

Słoneczka po raz kolejny wcieliły się w role aktorów, tym razem przedstawiały bajkę „Muzykanci z Bremy”.

„Do Hymnu” - Święto Niepodległości

Lekcja Żywej Przyrody

15 listopada mieliśmy możliwość bliższego przyjrzenia się niektórym płazom i gadom, a także sporo się o nich dowiedzieć.

Dzień Jeża

Tego dnia wszystkie proponowane dzieciom aktywności miały na celu, nie tylko poszerzyć ich dotychczasową wiedzę, ale również uświadomić im, jaką rolę w środowisku pełni ten kolczasty drapieżnik.

Dzień Postaci z Bajek

Bajki te czytane, ale też i te oglądane, odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka. Dlatego też 5 listopada w Naszych zabawa towarzyszyli nam Nasi ulubieni bohaterowie. Słoneczka opowiadały o swoich ulubionych bajkach, brały udział w przeróżnych zabawach, m.in.: miały zadanie na miarę Kopciuszka i oddzielały fasolę od kaszy, zmagały się
z łamigłówkami, jak również rozpoznawały fragmenty oraz cytaty z bajek. Dodatkowo wspólnymi siłami kolorowaliśmy  plakat XXL. Z pewnością był to dzień pełen wrażeń.  

Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego Państwa Lipińskich w Przysieczy

Nastał w końcu wyczekiwany dzień wyjazdu. Dopisała Nam zarówno pogoda ducha, jak i ta atmosferyczna. Dla niektórych Słoneczek było to nie lada wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy podróżowali autokarem, mieli możliwość pokarmić wiejskie zwierzęta, a także  pojeździć na kucyku i bryczką. Dodatkowo Państwo Lipińscy oprowadzając Nas po swoim gospodarstwie, opowiadali Nam różne ciekawe historie. Niezapomnianym wydarzeniem
z pewnością będzie też śpiewanie piosenek przy akompaniamencie Pana Lipinśkiego, w tym uroczyste odśpiewanie „Sto Lat” na cześć Naszych tygodniowych solenizantów, jak również możliwość obcowania z owieczką Cesią, której wydawało się, że chyba jest człowiekiem,
a zachowywała się co najmniej jak „piesek”. Zwieńczeniem wyjazdu było wspólne biesiadowanie w wiejskiej chacie.

Innowacja pedagogiczna – Gry Rozwijające

Do naszych zadań należało:

  • Odwzorowanie przy pomocy ludzika postawy z szablonu
  • Nadanie ludzikom konkretnego kształtu i odwzorowanie go przez dzieci

PAŹDZIERNIK

Święto Dyni

Z tej okazji każdy przedszkolak miał na sobie jakiś pomarańczowy element stroju. Zabawy zaczęliśmy od wykonania dyniowej opaski, a później Słoneczka uczestniczyły w szeregu przeróżnych zabaw. Dodatkową atrakcją była konsumpcja zupy… oczywiście dyniowej.

Innowacja pedagogiczna – Program Literacki

Podsumowaniem serii zajęć z bajką ”Trzy Niegrzeczne Pieski” było przedstawienie teatralne. Słoneczka chętnie wcieliły się zarówno w rolę głównych bohaterów, jak i samego narratora.

Jesienne Zabawy

Wykorzystując jesienne dary: poszerzaliśmy nasze umiejętności matematyczne, rozwijaliśmy logiczne myślenie, doskonaliliśmy percepcję wzrokową i koordynację wzrokowo-ruchową, a także rozwijaliśmy naszą znajomość liter i kształtów.

18 październik - Dzień Listonosza i Poczty

W tym dniu poznaliśmy m.in.: drogę listów i paczek; obserwowaliśmy, jak wygląda praca w pocztowej sortowni; poznaliśmy różne tajniki pracy listonosza; rozwiązywaliśmy logiczne zagadki; projektowaliśmy swoje własne znaczki, a na sam koniec oglądaliśmy bajkę o przygodach Listonosza Pata.

Realizacja Programu „Czytanie ma Moc” + Dzień Głośnego Czytania

W ramach tego projektu czytelniczego, w miesiącach jesiennych czytamy książkę „Miś zwany Paddington”. Na załączonych zdjęciach bawimy się w metro, czyli w transport, którym najczęściej poruszał się nasz główny bohater.

Dodatkowo podczas Dnia Głośnego Czytania – szkolni wolontariusze przeczytali nam fragment dotyczący kolejnych przygód Misia Paddington’a, a następnie metodą orgiami, składaliśmy Paddingtonowy kapelusz.

Innowacja pedagogiczna – Gry Rozwijające

W trakcie przeróżnych zabaw uczymy się pracy w parach, rozwijamy umiejętność kodowania i odkodowania rożnych informacji, ćwiczymy logiczne myślenie, a przede wszystkim dobrze się bawimy.

„Kolorowe płotki” - ćwiczymy spostrzegawczość i pamięć

Przedstawienie Teatralne

Po raz kolejny odwiedzili Nas aktorzy Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu. Tym razem zaprezentowali Nam: „Przygody Gąski Dorotki”. Po zakończonym przedstawieniu wychowankowie rysowali swój ulubiony fragment.

Dzień Muzyki

4 października dowiedzieliśmy się o tym, iż muzykę można wydobywać nawet z przeróżnych przedmiotów użytku codziennego. Poszerzyliśmy także Naszą wiedzę nt. znanym i mniej znanych instrumentów muzycznych. Ponadto aktywnie słuchaliśmy muzykę klasyczną metodą Battii Strauss, instrumentalizowaliśmy różne utwory, a dodatkowo podczas aktywności plastycznej, zamieniliśmy się w wirtuozów „klawiatury”.

WRZESIEŃ

Dzień Chłopaka

Na ten dzień Nasza sala zamieniła się w Legoland. Gdy chłopcy zmagali się z matematycznymi zagadkami, dziewczynki przygotowywały laurki. Następnie każdy przedszkolak tworzył swojego ludzika Lego, wg wylosowanej liczby. Zwieńczeniem dnia było uroczyste składanie życzeń, a także obdarowywanie prezentami.

Dzień Głośnego Czytania

29 września gościliśmy u siebie uczniów, którzy przeczytali nam wybraną przez siebie bajkę. Słoneczka najpierw z zainteresowaniem słuchały, a następnie opowiadały o przygodach głównych bohaterów.

Pierwszy Dzień Jesieni

23 września w Naszym przedszkolu przywitaliśmy Panią Jesień. Rozmawialiśmy o zwiastunach jesieni, jej skarbach, a następnie w części muzycznej: śpiewaliśmy, tańczyliśmy oraz graliśmy na instrumentach. Dodatkowo na sam koniec jesiennych zabaw, stworzyliśmy portret Pani Jesieni.

Dzień Przedszkolaka

20 września Nasza sala zamieniła się w kolorową krainę. Świętowanie rozpoczęto od ozdabiania koron, a następnie odbyły się przeróżne zabawy sportowe oraz muzyczno-ruchowe, dzięki którym uśmiech nie schodził z twarzy Słoneczek.

Dzień Pierwszej Pomocy

Z tej okazji odwiedzili Nas Strażacy, którzy pokazali Nam, w jaki sposób możemy uratować komuś życie. Przypomnieliśmy sobie również numer alarmowy, pod który dzwonimy w razie potrzeby, a także poznaliśmy obowiązki i zadania strażaków. Za wizytę w Naszym przedszkolu  Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej jeszcze raz gorąco dziękujemy!

Teatrzyk „Wróbelek Elemelek”

Po raz kolejny do Naszej placówki przybył ulubiony duet teatralny, który angażując podopiecznych, przypominał nie tylko zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, ale również zasady kulturalnego zachowywania się w komunikacji publicznej.

„WITAMY W NASZEJ GRUPIE!”

1 września wróciliśmy do Naszego przedszkola w świetnych humorach oraz z fantastycznymi wspomnieniami z wakacji, którymi chętnie się dzieliliśmy. Dodatkowo do Naszej „Słonecznej Grupy” przyjęliśmy nowe koleżanki i nowych kolegów. Mamy nadzieję, że bieżący roku szkolnym będzie obfitował w same wspaniałe chwile 🙂

Skip to content