Słoneczka 2023/2024

MAJ

Wycieczka do Karczowa

KWIECIEŃ

Urodziny Alicji i Dominika

W przedszkolu swoje urodziny obchodziła Alicja oraz Dominik. Razem z koleżankami i kolegami z przedszkola życzymy samych pogodnych i uśmiechniętych dni, beztroskich chwil. Wszystkiego Najlepszego!

Wycieczka do Ligockiego Młyna

Podczas wizyty w Ligockim Młynie uczestniczyliśmy w trzech warsztatach: robiliśmy mydełka, makaron oraz zwiedzaliśmy stary młyn, dzięki czemu poznaliśmy sposób wytwarzania mąki.

Spotkanie autorskie

Przedszkolaki mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Panią Agnieszką Kiszką, autorką książki „O Puchaczu Franiu z Andrzejówki”.  Podczas spotkania każdy uczestnik otrzymał pamiątkową kolorowankę z autografem, a także można było poprosić o egzemplarz książki z specjalną dedykacją.

Dzień Ziemi

Już 22 kwietnia, jak co roku obchodzić będziemy Światowy Dzień Ziemi.

Światowy dzień Zdrowia

Przedszkolaki w swoich grupach rozmawiały na tematy: co to jest zdrowie, co możemy zrobić, aby o zdrowie dbać i jak naszego zdrówka nie popsuć. Czytane były książeczki o tematyce zdrowotnej.

Urodziny Zuzi

W przedszkolu swoje urodziny obchodziła Zuzia. Razem z koleżankami i kolegami z przedszkola życzymy samych pogodnych i uśmiechniętych dni, beztroskich chwil. Wszystkiego Najlepszego!

MARZEC

Śniadanie Wielkanocne

26 marca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, szyneczki, stroików z bazi i bukszpanu. Śniadanko zostało rozpoczęte wspólnym składaniem sobie życzeń świątecznych następnie zasiedliśmy do pięknego stołu zastawionego pokarmami wielkanocnymi. Dzieci z wielką radością szukały upominków zostawionych przez Zajączka w ogrodzie przedszkolnym. Spotkanie przy wspólnym świątecznym stole sprawiło dzieciom wiele radości.

Przywitanie wiosny

21 marca w naszym przedszkolu odbyło się „Powitanie Wiosny”. Dzieci tańcem, wierszem i piosenkami przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Zawitał u nas również teatrzyk „Wróbelek Elemelek”. Następnie wszystkie przedszkolaki udały się na wiosenny spacer, aby poszukać oznak wiosny w przyrodzie.

Urodzinki Victorii

W przedszkolu swoje urodziny obchodziła Victoria. Razem z koleżankami i kolegami z przedszkola życzymy samych pogodnych i uśmiechniętych dni, beztroskich chwil. Wszystkiego Najlepszego!

Sadzimy rzeżuchę i zakładamy „Nasz mały ogródek”

W marcu wraz z nadejściem wiosny, dzieci bardzo chętnie włączyły się w tworzenie przyrodniczych kącików zieleni. Dzieci samodzielnie zasiały rzeżuchę oraz pomidory oraz dowiedziały się, jakie są niezbędne warunki do rozwoju roślin.

Dzień Kobiet w Przedszkolu

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

LUTY

Dzień dinozaura

26 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura. Z tej okazji przedszkolaki „cofnęły” się w czasie do ery prehistorycznych gadów. Dzięki kolorowym ilustracjom, prezentacji, planszom demonstracyjnym i ciekawym zabawkom poznaliśmy różne gatunki dinozaurów, omawialiśmy ich wygląd i sposób odżywiania.

Dzień kota

19 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota. Dzieci poznały nowe wiersze i piosenki o kotkach oraz dowiedziały się w jaki sposób należy dbać o swoich kocich przyjaciół. Uczestniczyły również w zabawach i konkursach, podczas których mogły naśladować zachowanie kotów. Na zajęciach plastycznych wykonały prace przedstawiające bohaterów tego święta.

Walentynki

Walentynki to szczególny czas, gdy nawet najmłodsi mogą świętować miłość i przyjaźń. W przedszkolu to okazja do kreatywnej zabawy i nawiązywania bliższych relacji z rówieśnikami. Walentynki w naszym przedszkolu świętowaliśmy 14 lutego.

Bal Karnawałowy

Bal karnawałowy to dla przedszkolaków niezwykły dzień, którego dzieci wyczekują przez wiele tygodni. Jest wielką atrakcją bardzo, lubianą przez dzieci. Ten wyjątkowy dzień dostarcza wszystkim niesamowitych przeżyć i wiele radości. Tak też było u nas w Przedszkolu w dniu 13 lutego, gdzie odbył się Wielki Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, … nie sposób zliczyć.

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święta, obchodzone co roku z wielką radością i ciepłem. Przepełnione są serdecznością i rodzinną atmosferą. W naszym Przedszkolu to święto obchodziliśmy 2 lutego. Dzieci mogły pokazać swoje uczucia i uznanie dla nieustającej opieki, miłości i mądrości, jaką otrzymują od swoich babć i dziadków. Były wiersze, piosenki i przedstawienie. Najważniejsze jednak były życzenia i całusy. Życzymy naszym ukochanym Babciom i Dziadkom przede wszystkim zdrowia, spokoju i samych radosnych chwil.

STYCZEŃ

Urodziny Pawełka

W przedszkolu swoje urodziny obchodził Paweł. Razem z kolegami i koleżankami z przedszkola życzymy naszemu solenizantowi samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień. Wszystkiego najlepszego!

Dzień osób nieśmiałych

Nasza grupa zrealizowała kolejne zadanie z projektu „ Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji”. Obchodziliśmy Dzień Osób Nieśmiałych, podczas którego wysłuchaliśmy wierszyka „ O kotku Amadeuszu, który czasem był nieśmiały”.

Urodziny Martyny

W przedszkolu swoje urodziny obchodziła Martyna. Razem z kolegami i koleżankami z przedszkola życzymy naszej solenizantce samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień. Wszystkiego najlepszego!

GRUDZIEŃ

Przedszkolna Wigilia

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszym przedszkolu przeżywamy go bardzo uroczyście.

Wizyta iluzjonisty z papugą

Urodziny Vincenta

Życzymy wszystkiego najlepszego! Dużo zdrowia, uśmiechu na twarzy ora spełnienia marzeń!

Wizyta teatrzyku „Wróbelek Elemelek”

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Nasze przedszkole odwiedził długo wyczekiwany przez dzieci gość – Święty Mikołaj.

Urodziny

W przedszkolu swoje urodziny obchodziła Hania. Razem z kolegami i koleżankami z przedszkola życzymy naszej solenizantce samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień. Wszystkiego najlepszego!

Kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy w przedszkolu to nie tylko przyjemna tradycja, ale także wspaniała okazja do tworzenia magii świąt Bożego Narodzenia. Dzieci codziennie odbierały domek z naszego kalendarza adwentowego.

LISTOPAD

Ubieranie choinki w przedszkolu

Święta Bożego Narodzenia wiążą się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. W naszej grupie również nie mogło zabraknąć tego rytuału. Dzień ubierania choinki jest dniem wyjątkowym. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zawieszały choinkowe ozdoby: bombki, gwiazdy aniołki, łańcuchy oraz światełka.

Zimowe zabawy na powietrzu

Dzień Pluszowego Misia

Dziś w naszym przedszkolu obchodzimy święto pluszowego misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem misiem. Dla przedszkolaków przygotowano wiele atrakcji, takich jak: zabawy ruchowe, plastyczne, zgadywanki, śpiewanie piosenek. Ten dzień w przedszkolu był pełen radości, uśmiechu oraz wspólnych zabaw.

Dzień Głośnego Czytania

Bardzo miło nam było gościć uczniów ze szkoły, którzy umilili nam czas czytając bajki. Bardzo dziękujemy wolontariuszom.

Urodziny Marysi

Dziś swoje urodziny obchodziła w przedszkolu Marysia. Przedszkolaki złożyły Marysi życzenia, zaśpiewały „Sto lat” oraz wręczyły kartkę z laurkami.

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

W dniu 8 listopada obchodzimy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród dzieci i młodzieży, uczenia dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków oraz informowanie o konsekwencjach złej diety. Przedszkolaki przygotowały w tym dniu samodzielnie przepyszną sałatkę owocową.

Kolejne Urodzinki Pauliny

Paulina uśmiechu, zdrowia, radości, mnóstwa prezentów i gości. Przyjaźni wielkich i małych, wielu przygód niebywałych, uśmiechu wesołego i wszystkiego, wszystkiego najlepszego życzą przedszkolaki.

Urodziny Kamili

W przedszkolu swoje urodziny obchodziła 6 listopada Kamila. Razem z kolegami i koleżankami z przedszkola życzymy naszej solenizantce samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień. Wszystkiego najlepszego!

Dzień postaci z bajki

Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Przedszkolaki opowiedziały o swoich ulubionych bajkach z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. To nietypowe święto stanowi doskonałą okazję do zabawy i spotkania z ulubionymi bajkowymi bohaterami.

PAŹDZIERNIK

Gala Bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo jest ważnym elementem naszego codziennego życia. Dzieci w przedszkolu wdrażane są do przestrzegania określonych zasad przez cały okres edukacji przedszkolnej. Dzięki tej wiedzy znają konsekwencje nieprzestrzegania ustalonych norm i uczą świadomego wyboru określonych zachowań. W tym dniu naszymi wyjątkowymi gośćmi byli przedstawiciele policji i wojska. Dodatkowo podczas gali nagrodzeni zostali uczestnicy konkursu plastycznego „Jestem bezpieczny na drodze”. Przedszkolaki uczestniczyli także w atrakcjach przygotowanych przez Naszych gości, a także zostali obdarowani odblaskami. Serdecznie dziękujemy rodzicom Naszego maluszka, Państwu Kopeć i Policjantom Ruchu Drogowego za pomoc w przygotowaniu przepięknej uroczystości.

Wizyta w stajni Haffi – Hof

Dzieci powędrowały do pobliskiej stajni, w której czekało dużo atrakcji. Były przejazdy bryczkami, na koniu, karmienie koni, warsztaty plastyczne. Było również ognisko z kiełbaskami i pieczonym ziemniakiem. Państwu Szindzielorz i całej ekipie bardzo dziękujemy.

Urodziny

W przedszkolu swoje urodziny obchodziła Laura. Razem z kolegami i koleżankami z przedszkola życzymy naszej solenizantce samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień. Wszystkiego najlepszego!

Wizyta teatrzyku „Elemelek”

2.10 odwiedził nasze przedszkole teatrzyk „Elemelek”, który pomógł dzieciom zwiedzać razem świat.

WRZESIEŃ

Urodzinki Fabiana

29 września Fabian obchodził swoje urodziny w przedszkolu. Wszystkie przedszkolaki z naszej grupy składały serdeczne życzenia: uśmiechu, radości, mnóstwa prezentów i gości.

Dzień Głośnego Czytania

Dnia 29.09 bardzo miło nam było gościć uczniów ze szkoły, którzy umilili nam czas czytając bajki. Bardzo dziękujemy wolontariuszom z siódmej klasy.

Urodzinki Wiktorii

25 września w przedszkolu swoje święto obchodziła Wiktoria. Razem z kolegami i koleżankami z przedszkola życzymy naszej solenizantce samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień. Wszystkiego, wszystkiego najlepszego!

Pierwszy Dzień Jesieni

22 września nasze przedszkolaki powitały nową porę roku – jesień. Dzieci brały udział w zajęciach i zabawach o tematyce jesiennej, poprzez które zdobywały wiadomości o rozpoczynającej się nowej porze roku.

Dzień Przedszkolaka

20 września obchodziliśmy niezwykłe święto! Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci tańczyły przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim dzieciom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą. Ten dzień, pełen zabaw pozostanie długo w naszej pamięci.

Światowy Dzień Fair Play

07.09 obchodzony jest Światowy Dzień Fair Play. Z tej okazji w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia w ramach projektu O kotku Amadeuszu, czyli wiersze na małe i duże troski”. Dzieci wysłuchały wierszyka „O kotku Amadeuszu, który nie lubił przegrywać”. Dowiedziały się co to jest Fair Play, oraz jak należy się zachować, gdy przegrywamy.