Motylki

KWIECIEŃ

DZIEŃ CZEKOLADY – WARSZTATY CZEKOLADOWE

Z okazji Dnia czekolady średniaczki wzięły udział w warsztatach czekoladowych podczas, których dowiedziały się jak się tworzy i skąd bierze się czekolada. Dzieci próbowały czekoladę oraz wykonały własną tabliczkę czekolady.

ŚNIADANIE WIELKANOCNE – POSZUKIWANIE ZAJĄCZKA

12 kwietnia dzieci wraz z paniami zasiadły do śniadania wielkanocnego. Na stole pojawiły się wielkanocne przysmaki oraz odwiedził nas wyjątkowy gość – zajączek.

MARZEC

NASZE WIOSENNE AKTYWNOŚCI

KRYSZTAŁY - ZABAWA BADAWCZA

Podczas zajęć średniaczki poznawały właściwości wody, soli i procesu parowania.

POCHÓD POWITANIA WIOSNY

Średniaczki również chciały powitać nową porę roku i w związku z tym wyruszyły na spacer z własnoręcznie ozdobionym gaikiem, który wykonały podczas zajęć w przedszkolu.

DZIEŃ RECYKLINGU

Podczas dnia recyklingu nasze przedszkolaki dowiedziały się co to tak naprawdę jest ten recykling, po co segregujemy śmieci oraz jak to robić. Miały też możliwość samodzielnie posegregować zgromadzone surowce i wrzucić je do odpowiedniego pojemnika. Nasze dzieci wiedzą, że należy dbać o środowisko oraz że WARTO!

SOLIDARYZUJEMY SIĘ Z UKRAINĄ

DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z grupy wykonali  pięknego tulipana, którego następnie wręczyli wszystkim dziewczynkom.

INNOWACJA PEDAGOGICZNA BAJKA „KOŁACZYK” – TEATRALNE PRZEDSTAWIENIE BAJKI

WIZYTA TEATRZYKU „WRÓBELEK ELEMELEK”

Tym razem dzieci miały okazję zobaczyć przedstawienie pod tytułem „Ekolandia” podczas, którego dowiedziały się jak ważne jest dbanie o nasze środowisko.

LUTY

DZIEŃ DINOZAURA

Świętując Dzień Dinozaura dzieci wykonały pracę plastyczno-techniczną, która przedstawiała właśnie dinozaura. Gdy dinusie były już gotowe dzieci wykorzystały je do zabaw tematycznych.

DZIEŃ KOTA

W Dniu Kota dzieci przyszły przebrane za koty lub miały element stroju kota. Podczas  zajęć przeliczaliśmy w zakresie 10 licząc kotki w piosence natomiast w trakcie zabawy „Koty i płot” ćwiczyliśmy posługiwanie się określeniami dotyczącymi położenia przedmiotów w przestrzeni.

BAL KARNAWAŁOWY

21 lutego w naszym przedszkolu odbył się BAL KARNAWAŁOWY. W tym dniu czekało na dzieci wiele atrakcji przygotowanych przez Panie animatorki, które gościliśmy w przedszkolu. Wszystkie dzieci oraz Panie przebrały się za ulubione postacie, a radości nie było końca. To był wspaniały dzień.

URODZINY

Urodzinki dzieci to dopiero wydarzenie w przedszkolnej grupie. Oczywiście nie mogło zabraknąć „Sto lat!”, życzeń oraz wspólnych urodzinowych zabaw.

WYSTĘP Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

Babciu ! Dziadku !
Zapraszam Cię do obejrzenia występu specjalnie przygotowanego dla Ciebie z okazji Twojego święta !
Kocham Cię Babuniu !
Kocham Cię Dziadziuniu !

Twój wnuk/wnuczka 😊

Miłego oglądania i niezapomnianych wrażeń… 😊

UPOMINKI Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

Podczas zajęć w przedszkolu dzieci wykonały prezenty dla Babci i Dziadka z okazji ich święta.

DZIEŃ DOKARMIANIA ZWIERZYNY LEŚNEJ

11 lutego średniaczki obchodziły Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. Z tej okazji dzieci oglądały film edukacyjny oraz wykonały kartę pracy dotyczącą leśnych zwierząt.

STYCZEŃ

DZIEŃ BAŁWANA

18 stycznia obchodziliśmy Dzień Bałwana. W tym dniu średniaczki rozwijały umiejętności matematyczne świetnie się przy tym bawiąc.

URODZINKI

PROJEKT „CZYTANIE MA MOC”

GRUDZIEŃ

URODZINKI

Podczas świętowania urodzin naszych solenizantów nie może zabraknąć uroczystego „Sto lat!” oraz życzeń, które dzieci składają.

PROJEKT „CZYTANIE MA MOC” - JESIEŃ Z PADDINGTONEM

W ramach projektu dzieci słuchały dalszych losów Misia, a następnie wzięły udział w Paddingtonowej zabawie ruchowej „Kolej podziemna”.

MIKOŁAJKI

Ogromną radość dzieciom sprawiły prezenty od Świętego Mikołaja oraz  zabawa nowymi zabawkami.

TEATRZYK „WRÓBELEK ELEMELEK”

1 grudnia w naszym przedszkolu ponownie zagościł duet teatralny „Wróbelek Elemelek”. Dzieci świetnie bawiły się podczas przedstawienia, które opowiadało o zimowej przygodzie Wróbelka Elemelka.

LISTOPAD

ANDRZEJKI

Z okazji andrzejek dzieci wzięły udział w różnych zabawach tematycznych oraz wróżbach.

JESIENNA GALA

29 listopada w naszym przedszkolu odbyła się Jesienna Gala podczas, której zostały rozdane dyplomy i nagrody dzieciom, które wzięły udział w konkursie pt. „Pani Jesień” zorganizowanego przez naszą placówkę. Podczas gali wszystkie grupy przedszkolne zaprezentowały przygotowany repertuar artystyczny o tematyce jesiennej.

INNOWACJA PEDAGOGICZNA – PROGRAM LITERACKI

Na zajęciach dotyczących bajki „RZEPKA” dzieci wcieliły się w postacie występujące w bajce odgrywając role.

PROJEKT „CZYTANIE MA MOC” - JESIEŃ Z PADDINGTONEM

W ramach projektu dzieci słuchały dalszych losów Misia, a następnie wycinały elementy misiowego tangramu i układały z niego kapelusz Paddingtona.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci wykonały pracę plastyczną, bawiliśmy się w tematyczne zabawy oraz wykonaliśmy makietę misia, z którą dzieci mają pamiątkowe zdjęcie.

FUNDACJA „SZANSA DLA NIEWODMYCH” Z OPOLA

23 listopada naszą grupę odwiedziły Panie z Fundacji „Szansa dla niewidomych”. Podczas spotkania odbyła się rozmowa na temat osób niewidzących i niedowidzących. Panie z fundacji pokazywały dzieciom książki, gry, plansze specjalnie dedykowane osobom mającym problem ze wzrokiem.

NASZE JESIENNE AKTYWNOŚCI

WIZYTA FOTOGRAFA

15 listopada nasze przedszkole odwiedził Pan Fotograf. Wykonał pamiątkowe zdjęcia naszym przedszkolakom, a dzieci miały możliwość zobaczyć na czym polega praca fotografa.

ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

15 listopada przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu naukowym dotyczącym płazów. Dzieci miały możliwość na żywo zobaczyć niektóre okazy płazów i więcej na ich temat się dowiedzieć.

DZIEŃ JEŻA

12 listopada z okazji Dnia Jeża dzieci utrwaliły oraz poszerzyły wiadomości dotyczące tego małego zwierzątka. Wzięły udział w zabawach, których motywem przewodnim był jeż.

DO HYMNU - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

DZIEŃ POSTACI Z BAJKI

5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci Bajki. W tym dnu przedszkolaki dopasowywały cienie do właściwej bajkowej postaci, pomagały Kopciuszkowi w oddzielić kaszę od fasoli ćwicząc przy tym małą motorykę oraz układały bajkowe puzzle przedstawiające postacie z bajki. Rozmawialiśmy również o ulubionych bajkach i postaciach dzieci oraz o konieczności dbania o książki.

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO PAŃSTWA LIPIŃSKICH W PRZYSIECZY

3 listopada udaliśmy się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystystycznego w Przysieczy. Pogoda w tym dniu bardzo nam dopisała, a Państwo Lipińscy zapewnili nam mnóstwo atrakcji. Wybraliśmy się na przejażdżkę bryczką, dzieci jeździły na kucyku, karmiły zwierzęta, słuchały i tańczyły do muzyki granej na żywo. Na zakończenie tego pełnego atrakcji dnia było wspólne biesiadowanie w bardzo klimatycznej wiejskiej chacie.

PAŹDZIERNIK

DZIEŃ DYNI

29 października obchodziliśmy Dzień Dyni. Z tej okazji dzieci przyszły  przebrane za dynię lub miały element ubioru w  kolorze pomarańczowym. Dzieci poznały jak smaczne i zdrowe jest to warzywo oraz jakie mogą być rodzaje dyni oglądając prezentację multimedialną. Dzieci wzięły udział w wielu zabawach z udziałem dyni m.in. malowały dynię farbami na dużym formacie wcześniej mieszając farby tak, aby uzyskać kolor pomarańczowy, wyciągały pestki dyni oraz pomponiki za pomocą szczypiec z dyni wykonanej z drucików kreatywnych, ćwiczyły refleks podczas zabawy przy muzyce z prawdziwą dynią, tańczyły do piosenki z wstążkami w dyniowych kolorach oraz wykonały własną dynię z gazety oraz bibuły. W tym dniu nie mogło również zabraknąć dyniowego przysmaku. U nas była to pyszna zupa dyniowa przygotowana przez naszą Panią Kucharkę. To był bardzo radosny i dyniowy dzień !

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom uczennice ze szkoły podstawowej czytały naszym przedszkolakom bajkę o przygodach Kubusia Puchatka.

LEŚNA MAKIETA

Las jest domem zwierząt. W ramach aktywności popołudniowej średniaki stworzyły las dla zwierząt w sali przedszkolnej. Do przygotowania makiety wykorzystaliśmy materiał przyrodniczy (gałęzie, liście, kasztany, szyszki, żołędzie) oraz zwierzęta z papieru wcześniej przygotowane przez dzieci.

INNOWACJA PEDAGOGICZNA – PROGRAM LITERACKI. INSCENIZACJA BAJKI PT. „ZŁOTOWŁOSA I TRZY MISIE”

Na zakończenie zajęć dotyczących bajki „Złotowłosa i trzy misie” dzieci rozwijały zdolności odgrywania ról podczas inscenizacji bajki. Średniaki wcielały się w postacie występujące w bajce, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc.

JESIENNE KOMPOZYCJE

Jesienią na naszych zajęciach nie brakuje kasztanów, żołędzi, szyszek. Bawimy się nimi na różne sposoby, a jeden z nich można podziwiać na zdjęciach. Jesienne kompozycje z wykorzystaniem materiału przyrodniczego w wykonaniu średniaczków.

DZIEŃ LISTONOSZA I POCZTY

18 października obchodziliśmy Dzień Listonosza i Poczty. W tym dniu przedszkolakom został przybliżony zawód listonosza i jego obowiązki oraz tego jaką drogę paczka lub list musi przejść, aby dotrzeć do adresata. Zakończeniem zajęć było adresowanie listu. Dzieci narysowały rysunek dla bliskiej osoby, same pokolorowały i przykleiły znaczek we właściwym miejscu na kopercie.

TEATRZYK „ELEMELEK”

11 października w naszym przedszkolu ponownie zagościł duet teatralny „Wróbelek Elemelek”. Dzieci świetnie bawiły się podczas przedstawienia, które opowiadało o gąsce Dorotce i jej leśnych przygodach.

DZIEŃ MUZYKI

4 października obchodziliśmy Dzień Muzyki. Tego dnia średniaki wzięły udział w zabawie z wykorzystaniem kubeczka do utworu „The chimes of Dunkirk”, ale również rozpoznawały instrumenty tylko za pomocą słuchu.

WRZESIEŃ

Dzień chłopaka

30 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Chłopaka. Z tej okazji nasze dziewczynki przygotowały dla chłopców miłą niespodziankę – laurkę, którą następnie wręczyły koledze z grupy.

Pierwszy Dzień Jesieni

23 września powitaliśmy kolejną porę roku – jesień. W tym dniu rozmawialiśmy o tym jakie dary Pani Jesień nam niesie oraz jakie barwy dominują o tej porze roku. Wybraliśmy się również na pierwszy jesienny spacer podczas, którego obserwowaliśmy przyrodę oraz zbieraliśmy znalezione dary jesieni do naszego kącika przyrodniczego.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Był to bardzo radosny i kolorowy dzień. Dzieci wzięły udział w wielu zabawach ruchowych, do których wykorzystaliśmy balony oraz chustę animacyjną.

Dzień Pierwszej Pomocy

Z okazji Dnia Pierwszej Pomocy 14 września nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotnikach. Podczas spotkania dzieci przypomniały sobie numer alarmowy oraz zapoznały się z podstawowymi czynnościami ratowniczymi. Wiele emocji wzbudziła część praktyczna spotkania, kiedy dzieci miały możliwość udzielenia pierwszej pomocy na fantomie oraz ułożeniu osoby w pozycji bezpiecznej.

Teatrzyk „Elemelek”

8 września już po raz kolejny nasze przedszkole odwiedził uwielbiany przez dzieci duet teatralny „Wróbelek Elemelek”. Celem przedstawienia było przypomnienie dzieciom zasad dotyczących bezpieczeństwa na drodze oraz właściwego zachowania się w przestrzeni publicznej. Przedszkolaki miały okazję również wystąpić na scenie, jednocześnie współtworząc przedstawienie.

Skip to content