Motylki

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W piątek 19 marca grupa „Motylki” świętowała Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu przedszkolaki wysłuchały listu od Pani Wiosny oraz rozwiązywały zagadki dotyczące pierwszych oznak wiosny, następnie wspólnie zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy „Zieloną piosenkę”, aby powitać Panią Wiosnę. Wiosną przyroda budzi się do życia, dlatego też maluszki wykonały barwne wiosenne krajobrazy. To był bardzo radosny dzień.

DZIEŃ KOBIET

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym dniu chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni starali się wyręczać dziewczynki
w porządkowaniu sali po zabawie, pilnowali, by były pierwsze i w zabawie i w łazience. Wiele radości sprawił dzieciom przygotowany z tej okazji tor przeszkód oraz różne konkurencje. Wszystkie dziewczynki otrzymały medal super dziewczynki. Tego dnia w przedszkolu panowała wesoła atmosfera. Z tej okazji składamy wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia.

DZIEŃ DINOZAURA

Tematyka związana z dinozaurami jest bardzo lubiana przez dzieci. W dniu dinozaura w naszej grupie dinozaury pojawiły się w pracy plastycznej, zabawach ruchowych, piosenkach oraz zabawach dydaktycznych. Na zajęciach dzieci oglądały film edukacyjny ukazujący różne rodzaje dinozaurów, przedszkolaki dowiedziały się czym zajmuje się paleontolog. Maluszkom najbardziej podobała się zabawa w paleontologów – „wykopały” szkielet tyranozaura rexa. Przedszkolaki bawiły się w tym dniu wspaniale!

DZIEŃ KOTA

17 lutego grupa „Motylki” obchodziła Dzień Kota. W tym dniu dzieci do przedszkola przyszły przebrane za kotki. Przedszkolaki wykonywały kocie ćwiczenia, kolorowały kredkami obrazek przedstawiający kota

WALENTYNKI

15 lutego „Motylki” obchodziły Dzień Świętego Walentego. Dzieci poznały wiele ciekawostek związanych z tym świętem oraz wykonały kartki walentynkowe.

BAL KARNAWAŁOWY

„W karnawale same bale, bawmy się więc doskonale…”

12 lutego w grupie „Motylki” odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia sala Motylków zmieniła się w salę balową z kolorowymi balonikami i serpentynami. Przedszkolaki w karnawałowych strojach bawiły się przy dźwiękach znanych dziecięcych przebojów, brały udział w grach i zabawach ruchowych z balonami. Maluszki zaprezentowały swoje stroje na wybiegu, wszyscy byli nagradzani brawami. Stroje dzieci olśniewały, a dzieci dobre humory miały.

TŁUSTY CZWARTEK

W Tłusty Czwartek w grupie Motylków mogło dojść do pomyłki, a to dlatego, że dzieci wykonały „pączki zmyłki” – pączki wykonane z kul papierowych następnie pomalowane farbą i ozdobione posypką. Maluszki bawiły się wyśmienicie. Najważniejszym akcentem tłustego czwartku są pączki. Oczywiście nie odbyło się  bez ich degustacji
w naszym przedszkolu. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów.

DZIEŃ DOKARMIANIA ZWIERZYNY LEŚNEJ

11 lutego obchodziliśmy Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. W tym dniu dzieci zastanawiały się, jak z mrozem i śniegiem radzą sobie mieszkańcy lasu i jak można pomóc przetrwać zwierzętom zimę. Przedszkolaki dowiedziały się czym zajmuje się leśniczy. Na zakończenie zajęć maluszki kolorowały obrazek ze zwierzątkiem, któremu chciałyby pomóc przetrwać ten najtrudniejszy czas w roku.

DZIEŃ PIZZY

9 lutego grupa Motylków świętowała Dzień Pizzy. Z tej okazji maluszki rozpoznawały różne składniki pizzy, które później układały na właściwej pizzy. Następnie każde dziecko skomponowało własną pizzę z kolorowego papieru.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA