Motylki

Wizyta policjanta

18 czerwca gościliśmy w naszym przedszkolu policjanta, który opowiedział dzieciom, jak bezpiecznie spędzić wakacje oraz jak zachowywać się w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu.

"Góry, morze, wieś, jezioro, gdzie rodzice nas zabiorą?

W tym tygodniu grupa “Motylki” wykonywała pracę plastyczną z wykorzystaniem farb plakatowych pt.: “Żaglówki” na dużym formacie – podopieczni doskonalili swoją sprawność manualną. Przedszkolaki miały również okazję obserwować przyrodę za pomocą lupy. Dzieci zobaczyły w powiększeniu m. in.: mrówki, korę drzewa, kwiaty, trawę oraz liście.

"Wróbelek Elemelek"

We wtorek 14 czerwca odwiedziła nas grupa teatralna “Wróbelek Elemelek” z przedstawieniem o tematyce ekologicznej. Dzieci świetnie się bawiły podczas występu.

DZIEŃ RODZINY

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu dzieci z grupy “Motylki” radośnie obchodziły swoje święto poprzez zabawy muzyczno – ruchowe. Ogromną radość sprawiła dzieciom chusta animacyjna z którą bawiliśmy się do zabaw “balonik, falowanie, popcorn, zgadnij kogo brakuje, piłeczki” oraz do piosenki “Ragtime tibidibi”. Nie zabrakło również wspólnego zdjęcia do, którego wykorzystaliśmy różne akcesoria oraz słodkiego poczęstunku dla każdego dziecka. To był bardzo radosny dzień!

Dzień kosmosu

21 maja grupa maluszków obchodziła Dzień Kosmosu. W tym dniu przedszkolaki wspólnie oglądały ilustrację przedstawiającą Układ Słoneczny, a następnie nazywały i opisywały planety. Wielką radość dzieciom sprawiło wykonanie własnej rakiety, która później posłużyła do zabawy ruchowej “Najszybsza rakieta”. Podczas tego kosmicznego dnia maluszki ćwiczyły swoją pamięć i spostrzegawczość poprzez tematyczną grę “Kosmiczne memory”. To był naprawdę bardzo kosmiczny dzień.

Inscenizacja bajki "Trzy małe prosiaczki"

Na zajęciach z innowacji pedagogicznej przedszkolaki mogły wcielić się w bohaterów z bajki pt.: “Trzy małe prosiaczki”. Dzieci podczas odgrywania ról świetnie się bawiły. Oczywiście nie zabrakło również publiczności.

INNOWACJA PEDAGOGICZNA LWA WYGOTSKIEGO "KLUCZ DO UCZENIA SIĘ"

W ramach działań innowacyjnych w grupie najmłodszej realizujemy Program Literacki. Przedszkolaki zapoznały się z bajką pt.: “Trzy małe prosiaczki”, rozwijały umiejętności słuchania, rozumienia i opowiadania treści bajki, rozwijały umiejętność używania ilustracji jako podpowiedzi podczas przedstawiania kolejnych wydarzeń.

Dzień Strażaka

4 maja grupa maluszków świętowała Dzień Strażaka. Tego dnia motylki poznały pracę strażaka, jak wygląda jego strój oraz sprzęt, który jest potrzebny strażakom. Dzieci dowiedziały się również w jakich sytuacjach można wezwać straż pożarną oraz jaki jest numer alarmowy. Na koniec dzieci wcieliły się w rolę strażaków i podczas zabawy prowadziły wóz strażacki oraz gasiły pożar.

Kwiecień w przedszkolu

Dzieci zapoznały się z zawodem lekarza oraz dentysty. Wyrabianiem nawyków prozdrowotnych oraz kształtowaniem nawyku dbania o czystość w najbliższym otoczeniu. Rozwijaniu świadomości wartości zdrowia i konieczności dbania o nie. Uświadamianie konieczność szukania pomocy u lekarza w razie choroby. Rozumienie potrzeby dbania o zęby i leczenia ich. Podkreślanie roli właściwego odżywiania się.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W piątek 19 marca grupa „Motylki” świętowała Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu przedszkolaki wysłuchały listu od Pani Wiosny oraz rozwiązywały zagadki dotyczące pierwszych oznak wiosny, następnie wspólnie zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy „Zieloną piosenkę”, aby powitać Panią Wiosnę. Wiosną przyroda budzi się do życia, dlatego też maluszki wykonały barwne wiosenne krajobrazy. To był bardzo radosny dzień.

DZIEŃ KOBIET

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym dniu chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni starali się wyręczać dziewczynki
w porządkowaniu sali po zabawie, pilnowali, by były pierwsze i w zabawie i w łazience. Wiele radości sprawił dzieciom przygotowany z tej okazji tor przeszkód oraz różne konkurencje. Wszystkie dziewczynki otrzymały medal super dziewczynki. Tego dnia w przedszkolu panowała wesoła atmosfera. Z tej okazji składamy wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia.

DZIEŃ DINOZAURA

Tematyka związana z dinozaurami jest bardzo lubiana przez dzieci. W dniu dinozaura w naszej grupie dinozaury pojawiły się w pracy plastycznej, zabawach ruchowych, piosenkach oraz zabawach dydaktycznych. Na zajęciach dzieci oglądały film edukacyjny ukazujący różne rodzaje dinozaurów, przedszkolaki dowiedziały się czym zajmuje się paleontolog. Maluszkom najbardziej podobała się zabawa w paleontologów – „wykopały” szkielet tyranozaura rexa. Przedszkolaki bawiły się w tym dniu wspaniale!

DZIEŃ KOTA

17 lutego grupa „Motylki” obchodziła Dzień Kota. W tym dniu dzieci do przedszkola przyszły przebrane za kotki. Przedszkolaki wykonywały kocie ćwiczenia, kolorowały kredkami obrazek przedstawiający kota

WALENTYNKI

15 lutego „Motylki” obchodziły Dzień Świętego Walentego. Dzieci poznały wiele ciekawostek związanych z tym świętem oraz wykonały kartki walentynkowe.

BAL KARNAWAŁOWY

„W karnawale same bale, bawmy się więc doskonale…”

12 lutego w grupie „Motylki” odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia sala Motylków zmieniła się w salę balową z kolorowymi balonikami i serpentynami. Przedszkolaki w karnawałowych strojach bawiły się przy dźwiękach znanych dziecięcych przebojów, brały udział w grach i zabawach ruchowych z balonami. Maluszki zaprezentowały swoje stroje na wybiegu, wszyscy byli nagradzani brawami. Stroje dzieci olśniewały, a dzieci dobre humory miały.

TŁUSTY CZWARTEK

W Tłusty Czwartek w grupie Motylków mogło dojść do pomyłki, a to dlatego, że dzieci wykonały „pączki zmyłki” – pączki wykonane z kul papierowych następnie pomalowane farbą i ozdobione posypką. Maluszki bawiły się wyśmienicie. Najważniejszym akcentem tłustego czwartku są pączki. Oczywiście nie odbyło się  bez ich degustacji
w naszym przedszkolu. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów.

DZIEŃ DOKARMIANIA ZWIERZYNY LEŚNEJ

11 lutego obchodziliśmy Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. W tym dniu dzieci zastanawiały się, jak z mrozem i śniegiem radzą sobie mieszkańcy lasu i jak można pomóc przetrwać zwierzętom zimę. Przedszkolaki dowiedziały się czym zajmuje się leśniczy. Na zakończenie zajęć maluszki kolorowały obrazek ze zwierzątkiem, któremu chciałyby pomóc przetrwać ten najtrudniejszy czas w roku.

DZIEŃ PIZZY

9 lutego grupa Motylków świętowała Dzień Pizzy. Z tej okazji maluszki rozpoznawały różne składniki pizzy, które później układały na właściwej pizzy. Następnie każde dziecko skomponowało własną pizzę z kolorowego papieru.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Skip to content