Motylki

DZIEŃ DYNI

29 października obchodziliśmy Dzień Dyni. Z tej okazji dzieci przyszły  przebrane za dynię lub miały element ubioru w  kolorze pomarańczowym. Dzieci poznały jak smaczne i zdrowe jest to warzywo oraz jakie mogą być rodzaje dyni oglądając prezentację multimedialną. Dzieci wzięły udział w wielu zabawach z udziałem dyni m.in. malowały dynię farbami na dużym formacie wcześniej mieszając farby tak, aby uzyskać kolor pomarańczowy, wyciągały pestki dyni oraz pomponiki za pomocą szczypiec z dyni wykonanej z drucików kreatywnych, ćwiczyły refleks podczas zabawy przy muzyce z prawdziwą dynią, tańczyły do piosenki z wstążkami w dyniowych kolorach oraz wykonały własną dynię z gazety oraz bibuły. W tym dniu nie mogło również zabraknąć dyniowego przysmaku. U nas była to pyszna zupa dyniowa przygotowana przez naszą Panią Kucharkę. To był bardzo radosny i dyniowy dzień !

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom uczennice ze szkoły podstawowej czytały naszym przedszkolakom bajkę o przygodach Kubusia Puchatka.

LEŚNA MAKIETA

Las jest domem zwierząt. W ramach aktywności popołudniowej średniaki stworzyły las dla zwierząt w sali przedszkolnej. Do przygotowania makiety wykorzystaliśmy materiał przyrodniczy (gałęzie, liście, kasztany, szyszki, żołędzie) oraz zwierzęta z papieru wcześniej przygotowane przez dzieci.

INNOWACJA PEDAGOGICZNA – PROGRAM LITERACKI. INSCENIZACJA BAJKI PT. „ZŁOTOWŁOSA I TRZY MISIE”

Na zakończenie zajęć dotyczących bajki „Złotowłosa i trzy misie” dzieci rozwijały zdolności odgrywania ról podczas inscenizacji bajki. Średniaki wcielały się w postacie występujące w bajce, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc.

JESIENNE KOMPOZYCJE

Jesienią na naszych zajęciach nie brakuje kasztanów, żołędzi, szyszek. Bawimy się nimi na różne sposoby, a jeden z nich można podziwiać na zdjęciach. Jesienne kompozycje z wykorzystaniem materiału przyrodniczego w wykonaniu średniaczków.

DZIEŃ LISTONOSZA I POCZTY

18 października obchodziliśmy Dzień Listonosza i Poczty. W tym dniu przedszkolakom został przybliżony zawód listonosza i jego obowiązki oraz tego jaką drogę paczka lub list musi przejść, aby dotrzeć do adresata. Zakończeniem zajęć było adresowanie listu. Dzieci narysowały rysunek dla bliskiej osoby, same pokolorowały i przykleiły znaczek we właściwym miejscu na kopercie.

TEATRZYK „ELEMELEK”

11 października w naszym przedszkolu ponownie zagościł duet teatralny „Wróbelek Elemelek”. Dzieci świetnie bawiły się podczas przedstawienia, które opowiadało o gąsce Dorotce i jej leśnych przygodach.

DZIEŃ MUZYKI

4 października obchodziliśmy Dzień Muzyki. Tego dnia średniaki wzięły udział w zabawie z wykorzystaniem kubeczka do utworu „The chimes of Dunkirk”, ale również rozpoznawały instrumenty tylko za pomocą słuchu.

Dzień chłopaka

30 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Chłopaka. Z tej okazji nasze dziewczynki przygotowały dla chłopców miłą niespodziankę – laurkę, którą następnie wręczyły koledze z grupy.

Pierwszy Dzień Jesieni

23 września powitaliśmy kolejną porę roku – jesień. W tym dniu rozmawialiśmy o tym jakie dary Pani Jesień nam niesie oraz jakie barwy dominują o tej porze roku. Wybraliśmy się również na pierwszy jesienny spacer podczas, którego obserwowaliśmy przyrodę oraz zbieraliśmy znalezione dary jesieni do naszego kącika przyrodniczego.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Był to bardzo radosny i kolorowy dzień. Dzieci wzięły udział w wielu zabawach ruchowych, do których wykorzystaliśmy balony oraz chustę animacyjną.

Dzień Pierwszej Pomocy

Z okazji Dnia Pierwszej Pomocy 14 września nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotnikach. Podczas spotkania dzieci przypomniały sobie numer alarmowy oraz zapoznały się z podstawowymi czynnościami ratowniczymi. Wiele emocji wzbudziła część praktyczna spotkania, kiedy dzieci miały możliwość udzielenia pierwszej pomocy na fantomie oraz ułożeniu osoby w pozycji bezpiecznej.

Teatrzyk „Elemelek”

8 września już po raz kolejny nasze przedszkole odwiedził uwielbiany przez dzieci duet teatralny „Wróbelek Elemelek”. Celem przedstawienia było przypomnienie dzieciom zasad dotyczących bezpieczeństwa na drodze oraz właściwego zachowania się w przestrzeni publicznej. Przedszkolaki miały okazję również wystąpić na scenie, jednocześnie współtworząc przedstawienie.