Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji

8 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania”. Przedszkolaki poznały piramidę żywienia i dowiedziały się, które produkty są bardziej lub mniej korzystne dla naszego zdrowia. Następnie wysłuchały wierszyka „O kotku Amadeuszu, który grymasił przy jedzeniu” i poznały produkty, które Amadeusz lubi jeść a które nie. Dzieci wykonały karty pracy oraz własną piramidę zdrowia. Świętowanie tego święta zakończyły wykonaniem sałatki owocowej.

Przedszkolaki wykonały drugie zadanie z projektu pt. „Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji”. Wysłuchały wierszyka „O kotku, który nie lubił przegrywać”. Dzieci poznały zasadę fair play, jako ważnej wartości w sporcie i w życiu codziennym, porozmawiały
z nauczycielkami o emocjach towarzyszących wygranej i przegranej. A także zagrały w rozgrywki sportowe, gry planszowe oraz multimedialne.

Dzieci z grup: Motylków, Słoneczek i Krasnoludków rozpoczęły swoją przygodę z  kotem Amadeuszem. Wysłuchały wierszyka i piosenki o kotku Amadeuszu. Każdy z przedszkolaków opowiedział jakie zwierzątko ma w domu, a na zakończenie zajęć wykonały portret bohatera projektu.