„Godzina dla Młodych Głów”

W roku szkolnym 2023/24 nasza szkoła uczestniczyła w programie profilaktycznym „Godzina dla Młodych Głów” – otwarcie o zdrowiu psychicznym.

Zgodnie z wynikami ewaluacji 74,5% przebadanych uczniów deklaruje, że po zajęciach z programu wie, jak pomóc innej osobie, gdy czuje smutek lub strach, z którymi sobie nie radzi. Z kolei aż 65% uczniom zdarzyło się zauważyć, że ktoś może mieć problem ze swoimi emocjami i porozmawiać o tym, a 92% rodziców cieszy się, że program jest realizowany w szkołach ich dzieci. Pełna ewaluacja projektu już niedługo będzie dostępna do pobrania na stronie naszego projektu: mlodeglowy.pl.

Dzięki zaangażowaniu prowadzących, mogliśmy dotrzeć do wszystkich uczniów, oferując im cenne wsparcie i narzędzia do radzenia sobie z wyzwaniami dotyczącymi tak ważkiego i zarazem delikatnego tematu jakim jest zdrowie psychiczne.

Dziękujemy wszystkim wychowawcom naszej szkoły za zaangażowanie i wkład w prace nad wyposażeniem uczniów w pozytywne narzędzia do radzenia sobie z trudniejszymi doświadczeniami. Mamy nadzieje, że ten program stał się źródłem nadziei i inspiracji dla wielu uczniów.


Monika Korzeniec
Psycholog Szkolna
Liderka programu „Godzina dla Młodych Głów”