Spotkanie z pisarzem Pawłem Brolem

W środę, 4 czerwca 2025 roku, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Pisarzy Śląskich w Złotnikach odbyło się wyjątkowe wydarzenie – apel z okazji Dnia Patrona Szkoły któremu towarzyszyło spotkanie z pisarzem Pawłem Brolem, autorem książek, których akcja rozgrywa się m.in. na Górze Świętej Anny czy w zamku w Mosznej.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu szkoły. Następnie uczennice klasy 4 zaprezentowały krótki taneczny występ, który spotkał się z ciepłym przyjęciem publiczności. Głos zabrała także Pani Dyrektor, podkreślając znaczenie literatury regionalnej i spotkań z twórcami.

Pan Paweł Brol – pochodzący z Krapkowic autor, który w swoich książkach promuje Śląsk i jego historię – opowiedział uczniom o procesie pisania, źródłach inspiracji oraz znaczeniu szczerości w literaturze. W trakcie spotkania podzielił się także cytatem ze swojej książki „Znak z góry”:

„Los zawsze daje człowiekowi kolejną szansę na poprawienie tego, co wcześniej nie wypaliło.” – słowa te szczególnie zapadły w pamięć wielu uczestnikom.

Po spotkaniu autorskim odbyły się warsztaty literackie – najpierw dla uczniów klas 4–6, a następnie dla klas 7–8. Była to niepowtarzalna okazja, by pod okiem pisarza spróbować własnych sił w tworzeniu opowieści i dowiedzieć się, jak wygląda praca nad książką „od kuchni”.

Dziękujemy panu Pawłowi za inspirujące spotkanie i mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej szkolnej przygody z literaturą!

Podczas spektaklu wykorzystano głośnik bluetooth zakupiony w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.
#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci