Dzień Babci i Dziadka

„Moja babcia jest wspaniała,
zna tuziny pięknych bajek,
których słucha się wspaniale…
A kto za uszy wyciągnie z biedy?
Wiadomo, zawsze – dziadek!”

Chociaż Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzimy w styczniu, w naszej szkole uczciliśmy to święto dopiero w lutym, po feriach. Wyjątkowych gości przywitała Dyrektor Maria Chudala, w towarzystwie Wiktorii i Piotra z klasy drugiej.

Na tę szczególną okazję uczniowie klas I – III pod opieką wychowawców i nauczycieli współorganizujących proces kształcenia, przygotowali program artystyczny, w którym znalazły się zabawne scenki, wiersze, piosenki i tańce. Wszyscy młodzi artyści zaprezentowali się wspaniale, było wesoło i energetycznie. Program artystyczny zakończyło wspólne śpiewanie „Sto lat” przy akompaniamencie trąbki. Odważnym instrumentalistą był Dawid z klasy pierwszej, który nauczył się melodii specjalnie na to wyjątkowe wydarzenie. Nad całością czuwali prowadzący – Dominika i Mateusz z klasy trzeciej.

Po zakończeniu występów wnuczki i wnukowie wręczyli swoim wspaniałym babciom i dziadkom upominki. Na pożegnanie nasi goście otrzymali też słodkie paczuszki z ciastem.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości: utrwalanie tekstów, stroje, rekwizyty i pyszne ciasto. Dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć.

nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej