Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w naszym Zespole jak zwykle był dniem wyjątkowym. Po porannym seansie filmowym, nadszedł długo wyczekiwany moment – ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Być strażakiem to…” oraz wręczenie nagród. Uczniowie klas I – III i wychowankowie przedszkola, którzy wzięli udział w konkursie, zgromadzili się w holu przy wystawie swoich prac, a ich emocje sięgały zenitu.

Nasi goście: Burmistrz Prószkowa, pan Krzysztof Cebula oraz Prezes OSP w Złotnikach, pan Jerzy Wocka, a także Pani Dyrektor Maria Chudala, pogratulowali uczestnikom pomysłów, doboru technik, precyzji wykonania form przestrzennych i nagrodzili najwyżej ocenione prace.

W kategorii przedszkole:

  • I miejsce Witold Durka
  • II miejsce ex aequo Zuzanna Kowol i Hanna Pigło
  • III miejsce Zofia Warsic.

W kategorii klasy I – III:

  • I miejsce Sandra Kind
  • II miejsce Tymon Sawko
  • III miejsce Marcelina Blacha.

Z powodu wycieczki klas IV – VIII, nie wręczono nagród uczestnikom „Szkolnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej”. Po powrocie do szkoły otrzymają je:

  • I miejsce Michał Szenawa
  • II miejsce Martyna Misiak
  • III miejsce Martyna Dobis.

Wspaniałe i wyjątkowo szczodre nagrody ufundowała Ochotnicza Straż Pożarna w Złotnikach, pamiętając nie tylko o miejscach na podium, ale o wszystkich uczestnikach konkursów.

Świętowanie Dnia Dziecka kontynuowaliśmy na boisku wiejskim, gdzie strażacy przygotowali dla uczniów i przedszkolaków różne atrakcje: próbę siły, slalom gokartem, ćwiczenia z pierwszej pomocy, zwiedzanie wozu strażackiego, ćwiczenia z wężem strażackim, kurtynę wodną. W programie tego dnia znalazły się również lody ufundowane ze składek rodziców oraz spędzanie czasu na nowym placu zabaw z tyrolką. Było dużo zabawy i śmiechu, a dzieci wyglądały na szczęśliwe – i o to właśnie chodziło!

Iwona Janczak