Dzień Latawca

Dzień Latawca,
to konkurs muzyczny ukazujący talenty wokalno – aktorskie uczniów naszej szkoły. W tym roku szkolnym, akademia odbyła się 30 października. Przed występami mieliśmy okazję podziwiać artystyczne zaangażowanie uczniów klasy szóstej, którzy przygotowali taniec „leśnych skrzatów”. Chęć udziału w konkursie zgłosiło 22 osoby. Prowadzącą imprezę była uczennica klasy ósmej – Maja Kobzik. Oto lista osób, które zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne wraz z tytułami piosenek: Milan Kozubek „Jesienne popołudnie”, Zosia Warsic „Jesień”, Sandra Kind „Skarby jesieni”, Bartek Kobzik „Jesienna zagadka” , Wiktoria Kochanek „Idzie jesień”, Ania Pachula „Jesienne popołudnie”, Emma Pękała – Urbańska „Jesienny deszcz”, Amelia Koziarz „Jesienny kujawiaczek w deszczowych kropkach”, Matylda Drobisz „ Jesienne popołudnie”, Wiktoria Swierzy i Hania Kopeć „Tańcowała jesień”, Emilia Gogolok „listki tańczą”, Mia Pękała- Urbańska „Jesienny kujawiaczek w deszczowych kropkach”, Zosia Piasecka i Emilia Pampuch „Kolorowa jesień”, Maria Kuc i Martyna Dobis „Deszczowe rytmy”, Artem Pavlishak „ Bieszczadzki trakt”, Oliwia Swierzy „ Jesień pędzlem malowana”, Martyna Cebulla i Agata Konieczko „Taniec w deszczu”, Zosia Adamaschek „Warszawa”.

Uczniowie zaprezentowali piosenki o tematyce jesiennej i turystycznej. Jury w składzie : Maria Chudala, Ewa Gołębiowska, Nikola Mika, miało „twardy orzech do zgryzienia”. Każdy uczestnik w doskonały sposób przygotował utwór muzyczny. Słyszalna była linia melodyczna wzmocniona muzykalnością. Dodatkowymi atutami były kostiumy, rekwizyty, gra na instrumencie, czy też ruch sceniczny.

Po ciężkich i długich bojach konkurs został rozstrzygnięty. Jury przyznało dwa I miejsca, które zajęli: Bartek Kobzik z klasy pierwszej oraz Maria Kuc i Martyna Dobis z klasy szóstej. Przyznano, aż cztery II miejsca! Otrzymali je: Sandra Kind z klasy trzeciej , Ania Puchala z klasy pierwszej, Amelia Koziarz z klasy drugiej i Oliwia Swierzy z klasy piątej. III miejsce przypadło duetowi Zosi Piaseckiej i Emilce Pampuch z klasy czwartej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Wielkie brawa!!!

Podczas konkursu wykorzystano głośnik bluetooth zakupiony w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.
#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci

Monika Skowrońska