Dzień zdrowego śniadania

Dla uczniów klas 1-3 poniedziałek- 4 grudnia był szczególnym dniem. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę – wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki. Mało tego, musieli przygotować je SAMI!
Zanim jednak uczniowie przystąpili do pracy, odbyły się lekcje na których uczniowie przypomnieli sobie i utrwalili wiadomości związane z prawidłowym odżywianiem. Dzieci z entuzjazmem wzięły udział w takich zajęciach. Niesamowicie zaangażowali się w nią także rodzice. To właśnie oni dostarczyli produkty potrzebne do zorganizowania projektu, a spora grupa wsparła nasze działania osobiście uczestnicząc w zajęciach.
Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać zgodnie w małych zespołach zadaniowych. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i zachwyt, a na talerzach… prawdziwe dzieła sztuki! Śniadanie było przepyszne, urozmaicone, niecodzienne. Nie było mowy, by ktoś odszedł od wspólnego stołu głodny.
Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania. Słowa uznania należą się także uczniom klasy drugiej, którzy w brawurowy sposób zaprezentowali wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”.
Wszystko to możecie obejrzeć w załączonej galerii zdjęć. Zapraszamy!

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej