Grudniowy gość

Jednym z bardziej wyczekiwanych wydarzeń grudnia, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, jest wizyta św. Mikołaja. W szkole to wyjątkowy czas, który wypełniony jest radością, śmiechem i wspólną zabawą. To również okazja do kultywowania wielu tradycji, które sprawiają, że atmosfera w szkole staje się bardziej magiczna. Do nas Mikołaj zawitał już 5 grudnia, ale wiadomo, przy tylu obowiązkach musi rozłożyć wszystko w czasie, żeby dotrzeć do wszystkich dzieci i wszystkim rozdać przygotowane prezenty.
Uczniowie klas 1-3 przywitali Go przy specjalnej, świątecznej dekoracji. Mikołaj przypomniał dzieciom, że wspaniale jest dostawać prezenty, ale jeszcze większą radością jest obdarowywanie innych- choćby dobrym słowem, przyjaźnią czy uśmiechem. Odebrał od dzieci ślubowanie, że będą starały się być grzeczne i dobre. Potem wybrał swoich pomocników: jednego elfa do trzymania pastorału i dwa aniołki do pomocy przy rozdawaniu podarków. Diabełka z rózgą nie było, przecież przez cały rok WSZYSCY BYLI BARDZO GRZECZNI ! Nasz gość sprawił, że dzień był wspaniały, wyjątkowy, pełen radości, życzliwości i uśmiechu, a spotkanie zapewne na długo pozostanie w pamięci dzieci. Święty Mikołaj obiecał również, że odwiedzi naszą szkołę w przyszłym roku. Trzymamy za słowo!

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej