Mobilne Laboratoria Przyszłości

W czwartek, 27 października edukatorzy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości odwiedzili naszą szkołę i przeprowadzili warsztaty dla uczniów klas 4 – 8. Podczas zajęć uczniowie zagłębili tematykę druku 3D oraz elementy podstaw sztucznej inteligencji. Mobilne Laboratoria Przyszłości to nauka i zabawa w jednym. Każde takie zajęcia to wspaniała okazja dla uczniów do odkrywania technologii, rozwijania nowych zainteresowań i kreatywności.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.

Do dokumentowania wydarzenia wykorzystano aparat cyfrowy zakupiony w ramach rządowego programu “Laboratoria Przyszłości”.
#LaboratoriaPrzyszłości

Angelika Dziubałtowska