Pani Renata Piątkowska gościła w naszej szkole!

Długo oczekiwane spotkania autorskie z panią Renatą Piątkowską stały się w dniu dzisiejszym, tj. 23 listopada 2022 r. faktem.  Autorka, wraz ze swoim lektorem – panią Malwiną Kożurno poprowadziła w naszej szkole dwa spotkania.

Pierwsze – dla klas młodszych, z udziałem najstarszej grupy naszego przedszkola. Dzieci z uwagą i zaciekawieniem słuchały fragmentów książki „To się nie mieści w głowie” czytanych przez lektora. Można powiedzieć, że były w tę opowieść bezpośrednio zaangażowane, co sprawiało im ogromną radość. Opowieści pani Piątkowskiej o  najwierniejszych przyjaciółach człowieka, którymi są oczywiście zwierzęta , spotkały się z dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Szczególnie to, o pewnej małpce i kozach… Po spotkaniu można było nabyć książki autorki i zyskać autograf, z czego dzieci chętnie i licznie skorzystały.

Drugie spotkanie odbyło się po krótkiej przerwie. Klasy IV-VIII poznały historię pakistańskiej rodziny, w której urodziła się niezwykła dziewczynka o imieniu Malala. Prawdziwa opowieść o realiach życia w Pakistanie, kulturze, sytuacji dziewcząt w tym kraju, odwadze , wsparciu rodziny … stała się tematem książki „Która to Malala” i całego spotkania z autorką. Pani Piątkowska swą opowieścią wzbudziła niemałe zainteresowanie wśród naszej młodzieży i pobudziła ją do przemyśleń. Słuchali w skupieniu, a podchodząc po autografy nie kryli swojego uznania dla autorki.

Oba spotkania uczniowie nagrodzili gromkimi brawami. Naszym Gościom – paniom Renacie Piątkowskiej i Malwinie Kożurno – podziękowani : Ania i Michał wręczając słodkie koszyczki.

Klaudia Milek