Świętowaliśmy Boże Narodzenie

We wtorkowy wieczór, 12 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Złotnikach odbył się wyjątkowy, świąteczny koncert. Rozpoczął go Dominik z klasy czwartej wygrywając na trąbce melodię kolędy „Gdy się Chrystus rodzi”. Magiczną atmosferę tego spotkania zaczęły dalej „budować” występy grup przedszkolnych. Piękno scenerii, w której znaleźli się wszyscy zaproszeni , podkreślił znacząco występ starszaków. Zaśpiewali dla nas pastorałkę „ O gwiazdo betlejemska”, tańcząc przy tym – z jaśniejącymi pięknym światłem – gwiazdkami. Dalej było już coraz bardziej magicznie. Kolejne grupy, soliści i duety , śpiewały i grały, aby „Cud Bożego Narodzenia” można było poczuć, niemal dotknąć. Mogliśmy usłyszeć, jak brzmią świąteczne piosenki w języku angielskim i niemieckim. Wielu z nas zachwyciły utwory: „Noel” w wykonaniu Mai z klasy ósmej, „Niech pada śnieg” zaśpiewany przez Oliwię-piątoklasistkę, czy ich duet w piosence: „Hej, bracia czy śpicie?”.

Całość spotkania podsumowały panie: dyrektor – Maria Chudala i obecna wśród nas sekretarz Urzędu Gminy – pani Irena Szott , gratulując występów, składając świąteczne życzenia i zapraszając do wspólnego dzielenia się opłatkiem.

W pięknej scenerii, przy dźwiękach kolęd – kawa i ciasto przygotowane przez rodziców dopełniły magii naszego świątecznego spotkania.

Klaudia Milek i Sylwia Olejnik