Wycieczka do Wrocławia- przystanek Kolejkowo i Lego

3.06 uczniowie klas 1-3 wybrali się do Wrocławia na wystawę klocków Lego oraz do Kolejkowa. Celem wyjazdu było połączenie edukacji z zabawą, czyli przyjemnego z pożytecznym. Budowle z klocków Lego dostarczyły uczniom niemałych wrażeń. Na początku trasy dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia w wystawie galerii 3D, co wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Następnie dzieci oglądały makiety do samodzielnego uruchamiania przy pomocy przycisku, budowle architektoniczne, interaktywne roboty. Na wystawie można było zobaczyć przeróżne postacie, miejsca, elementy znane z bajek czy filmów, ale również najsłynniejsze budowle architektoniczne- wszystko zbudowane z klocków Lego. Był również czas wolny w Fun Parku, gdzie dzieci mogły wykazać się kreatywnością i pomysłowością w budowaniu swoich dzieł. Drugim ciekawym punktem wycieczki było zwiedzanie Kolejkowa. Na wystawie można zobaczyć najsłynniejsze miejsce związane z Wrocławiem oraz z okolicznymi miejscowościami. Zwiedzaniu towarzyszył stukot i hałas pociągów i tramwajów. Ogromne wrażenie zrobiły na dzieciach makiety z mieszkańcami Kolejkowa- Kolejkowiczami, między którymi można dostrzec słynne postacie: Roberta Lewandowskiego, Ojca Mateusza, Ferdynanda Kiepskiego i Boczka. Dużą ciekawość wzbudziła również makieta przedstawiająca burzę, gdzie z wielkiej chmury padał deszcz, a dookoła było słychać dźwięki prawdziwej burzy. Gwarne ulice, jeżdżące samochody, wyścigi, pływający statek, wakacje i Święta Bożego Narodzenia- a to wszystko w jednym miejscu, gdzie co kilka minut noc przeplatała się z dniem. Wycieczka była bardzo ciekawa i udana. Na dowód tych słów prezentujemy zdjęcia w poniższej galerii.