Wycieczka klas I-III do Funzeum i Bajek Pana Kleksa

18 maja uczniowie klas młodszych udali się na jednodniową wycieczkę do Bajek Pana Kleksa w Katowicach, po drodze odwiedzając Funzeum w Gliwicach. To niezwykłe i wyjątkowe miejsce było prawdziwym królestwem światła, koloru i zabawy wykorzystującym nowoczesne technologie cyfrowe. Sale światła i koloru, interaktywne instalacje uczniowie zwiedzili z przewodnikiem. Na zakończenie udali się do sali zabaw, gdzie każdy mógł do woli powspinać się na podniebny plac zabaw, wygrać melodie na podłogowym pianinie lub zanurzyć w podświetlonym basenie.

Wizyta w Bajkach Pana Kleksa okazała się dla dzieci misją podczas której musiały odnaleźć ukryte magiczne przedmioty wsłuchując się w podpowiedzi animatora, rozwiązując liczne zagadki i zadania naukowe. Uczniowie odkryli wiele sekretów Pana Kleksa. Nauczyli się wiązać węzły marynarskie, walczyli ze stanem nieważkości, pokonywali tory przeszkód, rozwiązywali quizy. Na zakończenie uczestniczyli w warsztatach podczas których wykonywali eksperymenty. Wycieczka była zarówno zabawą, przygodą, jak i nauką.

KLASA 1

KLASA 2 i 3

Halina Konsek