XI Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas III

Dnia 31.05.2023 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Pisarzy Śląskich w Złotnikach odbył się XI Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas III.

Celem konkursu było promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisania, ćwiczenie wytrwałości, rozwijanie zainteresowań polską pisownią oraz wyłonienie Gminnego Mistrza Ortografii.

Ortograficzne zmagania od wielu lat cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem. Wzięli w nich udział uczniowie szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Uczniowie mogli w praktyce wykorzystać wiadomości z zakresu ortografii oraz interpunkcji. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele – opiekunowie uczniów. Dokładnie sprawdzali testy, gdyż czasem o wygranej decydował przecinek lub niewielki błąd literowy. Rywalizacja była zacięta, a ortograficzne zmagania zakończyły się zwycięstwem następujących uczniów:

  • I miejsce Filip Kluczny ZSP Złotniki
  • II miejsce Oliwia Bosek PSP Ligota Prószkowska
  • III miejsce Miłosz Cichy ZSP Boguszyce

Pani dyr Maria Chudala podziękowała nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.
Zwycięzcy mogli sobie wybrać nagrodę książkową. Pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek.

Dorota Żużałek, Iwona Janczak