Krasnoludki

Dzień Dyni 29.10.2021 r.

W piątek obchodziliśmy Dzień Dyni, niektóre dzieci ubrane były na pomarańczowo. Podczas zajęć przedszkolaki porównywały dynie, która jest mniejsza, większa, jaki ma kształt. Dowiedziały się co znajduje się w środku dyni. Odbyły się dyniowe zabawy: turlanie dyni, zabawy taneczne, ozdabianie dyni farbami.

27.10.2021 r.

W środę uczniowie ze szkoły w ramach akcji „Głośnego czytania” zostali zaproszeni do przeczytania książek swoim młodszym kolegom z przedszkola.

Dzień Listonosza i Poczty 18.10.2021 r.

W tym dniu obchodziliśmy Dzień Listonosza i Poczty. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach podczas których poznały pracę listonosza, jakie ma obowiązki. Dzieci zaprojektowały swój własny znaczek pocztowy.

Teatrzyk „Wróbelek Elemelek” 11.10.2021 r.

11 października gościliśmy w naszym przedszkolu Teatrzyk „Wróbelek Elemelek” z  przedstawieniem „Przygody gąski Dorotki”. Spektakl opowiadał o przygodach pasterza Jasia, któremu chytry lis porwał gąskę Dorotkę. W poszukiwaniach gąski Jasiowi pomagały dzieci oraz leśne zwierzęta. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie.

Dzień Muzyki 4.10.2021 r.

W tym dniu dzieci aktywnie brały udział w zajęciach muzyczno- ruchowych, poznały instrumenty, tańczyły do ulubionych przedszkolnych piosenek. Na koniec zajęć każdy przedszkolak ozdobił plasteliną swoją nutkę.