Krasnoludki

KWIECIEŃ

DZIEŃ ZIEMI

Maluchy wyruszyły na spacer w okolicach przedszkola, aby „posprzątać naszą planetę”.

WIZYTA W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

WARSZTATY CZEKOLADOWE

Z okazji Dnia Czekolady w przedszkolu odbyły się warsztaty czekoladowe. Dzieci dowiedziały się skąd bierze się czekolada i wykonały własne czekoladowe serca.

ŚNIADANIE WIELKANOCNE- POSZUKIWANIE ZAJĄCZKA

Zabawy matematyczne

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Przedszkolaki poznały tradycje związane z powitaniem wiosny, śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki. Wszystkie grupy wyszły na wspólny spacer z kolorowymi gaikami, aby pożegnać zimę i przywitać wiosnę.

Dzień Recyklingu

Solidaryzujemy się z Ukrainą

Innowacja Pedagogiczna „Trzy Małe Świnki”

„Co płynie co tonie?”- doświadczenie

Dzień Kobiet

Teatrzyk „Wróbelek Elemelek”

LUTY

Bal Karnawałowy

21 lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy prowadzony przez animatorki. Od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci bawiły się i tańczyły do znanych im piosenek.

Dzień Dinozaura

W tym dniu dzieci poznały wybrane gatunki dinozaurów. Brały udział w zabawach ruchowo- naśladowczych, wykonały opaski z dinozaurami.

Dzień Kota

Dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne rasy kotów. Rozmawiały o tym jak dbać i opiekować się kotami. Były też wesołe zabawy i nauka piosenki „Kotek Puszek”.

Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej

W tym dniu dzieci zastanawiały się jak podczas zimy radzą sobie mieszkańcy lasu i jak można im pomóc.

Dzień Bałwana

18 stycznia obchodziliśmy Światowy Dzień Bałwana. W tym dniu dzieci rozwiązywały zagadki zimowe, przeliczały kule śniegowe i porównywały ich wielkość. Wspólnie bawiły się przy piosence „Bałwankowa rodzina”.

Wigilia

Pierwszy Dzień Zimy

Teatrzyk „Zimowa Przygoda Wróbelka Elemelka” 01.12.2021r.

W grudniu odwiedził nas teatrzyk „Wróbelek Elemelek”, który wprowadził przedszkolaków w świąteczny nastrój.

Zabawa Andrzejkowa 30.11.2021r.

29 listopada dzieci miały okazję poznać swoją „przyszłość”’ podczas andrzejkowych wróżb, które przeplatane były tańcami przy muzyce.

Jesienna Gala 29.11.2021r.

29 listopada maluszki zaśpiewały piosenkę pt. „Kolorowe liście” na uroczystej Jesiennej Gali.

Dzień Pluszowego Misia 25.11.2021r.

W tym dniu swoje święto obchodzą wszystkie pluszowe misie, które są najlepszą zabawką dla dzieci. W naszym przedszkolu dzieci wspólnie bawiły się aby uczcić ten ważny dzień. Nie zabrakło wierszyków, piosenek o misiach i zabaw ruchowych. Na koniec zajęć każde dziecko pomalowało farbami wyciętego z papieru misia.

Lekcja Żywej Przyrody 15.11.2021r.

Dzieci mogły obejrzeć płazy i gady, a także dowiedziały się o nich wielu ciekawostek.

Do Hymnu – Święto Niepodległości 10.11.2021r.

Dzień Jeża 10.11.2021r.

10 listopada dzieci świętowały Dzień Jeża. Podczas zajęć dowiedziały się ważnych informacji na temat  życia jeży, bawiły się w tradycyjną zabawę „Na dywanie siedzi jeż…”, na koniec wykonały pracę plastyczną.

Dzień Postaci z Bajek 05.11.2021r.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki m.in.  słuchały opowiadań swoich ulubionych bajek, rozwiązywały zagadki, bawiły się przy znanych piosenkach z bajek.

Pasowanie na Przedszkolaka 03.11.2021r.

Podczas wycieczki do Przysieczy nasze maluszki zostały Pasowane na Przedszkolaka. Uroczystość odbyła się w obecności Pani Dyrektor, dzieci przygotowały krótki program artystyczny, towarzyszyły im duże emocje, ponieważ był to ich pierwszy występ. Na koniec każde dziecko po dotknięciu ramienia ołówkiem przez Panią Dyrektor otrzymało dyplom i medal.

Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego w Przysieczy 03.11.2021r.

Dnia 3 listopada przedszkolaki udały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego Państwa Lipińskich w Przysieczy.  Na dzieci czekało wiele atrakcji: przejażdżka na kucyku, wycieczka bryczką, karmienie zwierząt. Na koniec nie mogło zabraknąć kiełbasek z grilla.

Dzień Dyni 29.10.2021 r.

W piątek obchodziliśmy Dzień Dyni, niektóre dzieci ubrane były na pomarańczowo. Podczas zajęć przedszkolaki porównywały dynie, która jest mniejsza, większa, jaki ma kształt. Dowiedziały się co znajduje się w środku dyni. Odbyły się dyniowe zabawy: turlanie dyni, zabawy taneczne, ozdabianie dyni farbami.

27.10.2021 r.

W środę uczniowie ze szkoły w ramach akcji „Głośnego czytania” zostali zaproszeni do przeczytania książek swoim młodszym kolegom z przedszkola.

Dzień Listonosza i Poczty 18.10.2021 r.

W tym dniu obchodziliśmy Dzień Listonosza i Poczty. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach podczas których poznały pracę listonosza, jakie ma obowiązki. Dzieci zaprojektowały swój własny znaczek pocztowy.

Teatrzyk „Wróbelek Elemelek” 11.10.2021 r.

11 października gościliśmy w naszym przedszkolu Teatrzyk „Wróbelek Elemelek” z  przedstawieniem „Przygody gąski Dorotki”. Spektakl opowiadał o przygodach pasterza Jasia, któremu chytry lis porwał gąskę Dorotkę. W poszukiwaniach gąski Jasiowi pomagały dzieci oraz leśne zwierzęta. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie.

Dzień Muzyki 4.10.2021 r.

W tym dniu dzieci aktywnie brały udział w zajęciach muzyczno- ruchowych, poznały instrumenty, tańczyły do ulubionych przedszkolnych piosenek. Na koniec zajęć każdy przedszkolak ozdobił plasteliną swoją nutkę.