Dofinansowanie w ramach programu „Laboratoria przyszłości”

Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości” na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Laboratoria przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Priorytetowym celem tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach rządowego wsparcia nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 60.000 zł. Wydatkując przyznaną nam kwotę dokonaliśmy pierwszych zakupów (przekraczających 60 % kwoty) i nabyliśmy m.in.:

drukarkę 3D, okulary VR, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, stację lutowniczą, aparat cyfrowy, kamerę przenośną, długopisy 3D.